1.6 ton domates bir dijital telefona denk geliyor

0
850
1.6 ton domates bir dijital telefona denk geliyor

ANTALYA (CİHAN)- İletişim Uzmanı ve Yönetim Danışmanı Dr. Şaban Kızıldağ, 1.6 ton domatesin bir dijital telefona denk geldiğini söyledi.

Anadolujet’in ‘Türkiye Uçuyor’ buluşmaları öncesi bir açıklama yapan Kızıldağ, “Antalya Türkiye turizm sektörünün elde ettiği yaklaşık 30 milyar dolarlık gelirin üçte birini tek başına karşılıyor. Türkiye’ye gelen ortalama 30 milyon turistin yaklaşık 11 milyonu Antalya ve çevresini ziyaret ediyor. Ancak ne yazık ki bu şehrimizin markalaşma süreci henüz oluşmamış. Şehrin markalaşma sürecinin hızlandırılması ve dünyada daha çok tanınması için çeşitli çalışmaların yapılması gerekiyor.” dedi.

Kızıldağ, Türkiye’de henüz yerleşmemiş kentsel iletişim kavramına daha çok eğilinmesi ve Antalya’nın bir dünya markası haline getirilmesi gerektiğini ifade etti. Kızıldağ, 1.6 ton domatesin bir dijital telefona denk geldiğini belirterek Türkiye’nin tohumculuğa yönelmesinin altını çizdi.

İlk etapta 30 ilde ortalama 10 bin girişimci ve sanayiciye birebir dokunmaya hazırlanan Anadolujet, Türkiye’deki aile şirketleri ve KOBİ’lere seslendiği söyleşi dizisine Antalya’dan devam ediyor. 27 Şubat 2013 Çarşamba günü ATSO Konferans Salonu’nda THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’in ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlik, Antalya’nın önemli sanayici ve turizmci iş adamlarını bir araya getirecek.

Etkinlikte Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’in konuşmasının ardından Dr. Şaban Kızıldağ, Capital Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Rauf Ateş, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TİGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Halis Bilden, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak ve DBE Kurumsal Gelişim Merkezi Eğitmeni Burcu Çanacık’ın katılacağı bir panel düzenlenecek. CİHAN

Kaynak: Haberler.com

Bir Cevap Yazın