Bu 10 İşaretten En Az 5’ine Sahipseniz Artık Hayatınızla İlgili Harekete Geçmeniz Gerekiyor

0
831
Bu 10 İşaretten En Az 5’ine Sahipseniz Artık Hayatınızla İlgili Harekete Geçmeniz Gerekiyor

Nedenini sorgulamadan ve bize neler olduğunu anlamaksızın hayatımızı sık sık yönlendiririz. Durumunuzdan ve hayatınızdan kaygılı hissediyor ya da memnunsuzluk yaşıyorsanız; hayatınızda bir değişiklik yapmanın zamanı gelmiş demektir. Aşağıdaki listede sıralanan maddelere göz gezdirin. Eğer 5 tanesinden fazlasıyla eşleşiyorsanız, harekete geçme zamanı gelmiş demektir.

Yapmanız gereken şey tespit ettiğiniz özellikleri bir kağıda not almak. Ardından tespit ettiğiniz bu problemin çözümü için kafa yormalısınız. Örneğin “Hergün erken kalkmak” size gereğinden fazla kötü hissettiriyorsa, bunun çözümü olarak sabahları kendinize bir rutin oluşturmalısınız. Örneğin, kalkıp sabah haberlerini açın, kendinize kahvaltı hazırlayın ve çay-kahve yapın. İnanın 1 saat daha az uyuyarak bunları yaptığınızda, daha az uyumuş olmanıza rağmen gün içerisinde önceki günlere kıyasla çok daha zinde ve hayat dolu hissedeceksiniz. Kısacası hayatı katlanılası bir şey olarak görmenin ötesine geçmelisiniz.

İşte size sinyaller veren 10 büyük işaret:

1. Hayatınızın tamamlanmamış bir iş olduğunu hissediyorsunuz.

Yarım ve eksik bir iş tat vermez. Bir şey anlamaz ve doyuma ulaşmazsınız. Belki geçmişte gerçekleştiremediğiniz bir iş ve fikriniz hala içten içe sizi kemirmekte ve belki de bunu göz ardı etmenin verdiği huzursuzluk sizi mutsuz etmekte.Yeni arzuları açık tutun ve gerekirse yeni tutkular uyandırın. Hedefiniz sizin amacınızdır ve hedefini gömmüş bir insan ne kadar inkar ederse etsin mutsuzdur. Henüz hedefinizie ulaşmadıysanız ona doğru çalışmanız gerekiyor. Pes etmeyin!

2. Gelecek hakkında önsezileriniz ve süreklilik gösteren korkularınız var.

Hiçbirimiz aslında korkularımız ve hayat şüphelerimiz olmadan, her zaman ayaklarımızın üzerinde durarak yaşayamayız. Fakat sürekli bir korku ve endişe durumu hayatınıza sağlıklı bir şekilde devam etmenizi engeller. Bu sebeple bu tarz endişeleri göz ardı etmeyi bırakmalı ve harekete geçmelisiniz.

3. Her gün erken kalkmak ve çalışmak size gereğinden fazla kötü hissettiriyorsa.

Tipik olarak, çoğu insan her sabah erken uyanmayı biraz zor ve acı bulur. Ancak tipik sabah huzursuzluğunun sizde normalden fazla stres uyandırdığını düşünüyor, yorgun, bitik ve hatta boğulmuş hissediyorsanız bu bir problem belirtisidir. Profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir. İş değişikliğine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Hayatın döngüsünde bir şekilde çalışmak zorunda kalıyoruz. Fakat işinizin size uygunluğunu bir nebze de olsa kontrol altında tutmaya çalışmalısınız.

4. Geçmiş ve gelecek hakkında çok fazla düşünüyorsanız.

Anı yaşamaktan geri kalıyorsunuz. Geçmişiniz ve henüz yaşamadığınız geleceğiniz sizi sarmış durumda olabilir. Ancak bu etkiden çıkın ve içinde bulunduğunuz anda verimli şeyler yapmaya çalışın. Birçok insan gelecekte daha iyi bir hayat yaşamanın hayaliyle yaşıyor. Hayal kurmak iyi bir şey olabilir, ancak iş açısından hiçbir şey yapmamakla meşgul olmak bir uyarı işareti olabilir.

5. Saçlarınız dökülüyorsa…

Genetik faktörler dışında yaşanılan bir dökülme sorununuz aslında birçok sıkıntı çektiğinize işaret ediyor olabilir. Yaşadığınız hayat şeklinin bu duruma sebep oluyor olması gayet büyük bir ihtimaldir. Stres altında kalmak modern hayatın bir parçası haline geldi. Ama eğer düzenli olarak modunuz düşükse ve başkaları da size bunu söylüyorsa, o zaman elinizde büyük bir sorun mevcut.

6. Başkalarını kıskanmaya başladığınızı farkediyorsanız.

Memnunsuzluğun en büyük belirtisi ve sonucu kıskançlıktır. Çoğumuz için, kıskançlık başkalarının biriktirdiği başarılarla hiçbir ilgisi olmayan bir hoşnutsuzluk işaretidir. Aynı zamanda hayatınızdan mutlu olmadığınızın ve başarı sağlamanız gerektiğinin bir işaretidir.

7. Yorgunsanız ve genellikle mutsuz bir şekilde uyanıyorsanız.

Her sabah yorgun bir şekilde uyandığınızda, hayatınızda mutsuzluk işaretleri göstermeye başlıyorsunuz demektir. Bu durum aynı zamanda, düzgün bir şekilde dinlenemediğiniz ve yaşamdaki çekişmeniz, ilerlemeniz konusunda endişe duyduğunuz anlamına geliyor. Ayrıca yaşam mücadelesinden bıkmış ve kaybetmeyi kabul etmeye hazır bir hale gelmiş olabilirsiniz. O zaman dikkat edilmesi gereken asıl sorun budur! Çünkü bu yaşam enerjinizin de tükendiği anlamına gelir.

8. Can sıkıcı biri haline gelme korkusu yaşıyorsanız.

Bu sizin kendinizden de sıkıldığınızı gösterir. Eğer daha iyi hissetmek istiyorsanız, hayatınızdaki bir şeylerin değişmesi gerekir.Bedeninizi ve zihninizi dinleyin. Sizi mutlu edecek ve kendinizi daha çok sevebileceğiniz işler yapın.

9. Dedikodudan eskisi kadar rahatsız olmuyorsanız.

Kendi hayatınızda ilginizi çeken şeyler olmadığından; başkalarının hayatına ve yaptıklarına yöneldiniz. Fazlasıyla verimsiz ve boş zamanınız var. Başkalarının hayatlarına müdahale eden bu davranış, sizin kendi menfaatiniz için zararlıdır. Dedikodulara girmekten kaçının ve kendi hayatınızla ilgili konuşulacak şeyler yapmaya çalışın.

10. Kolayca sinirleniyorsanız.

Eğer sinir bozucu bir hale geldiğinize ve olumsuzluğun sizi çevrelediğine inanıyorsanız, stresinizden ve sizi mutsuz eden şeylerden acilen kurtulmalısınız. Aksi takdirde çevrenizde pek bir kimse kalmayabilir.

Bir Cevap Yazın