Muhtarlara Şeker Pancarı Anlatıldı

0
809
muhtar,şeker pancarı,konferans

Samsun’un Çarşamba ilçesinde şeker pancarı üretiminin yeniden başlaması için muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde şeker pancarı üretiminin yeniden başlaması için muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Advertisement

Şeker fabrikalarının Özelleştirme sürecinin askıya alınmasının ardından çalışma başlatan Çarşamba Şeker-İş Sendikası, Çarşamba Ovası’nda yeniden şeker pancarı üretiminin başlaması ve fabrikaya ham madde sağlanması konusunda büyük çaba harcıyor. Bu konuda Çarşamba Kaymakamlığı tarafından organize edilen toplantıda muhtarlara şeker pancarı konusunda bilgiler verildi.
Yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, Çarşamba Şeker Fabrikası Müdürü Sezgin Öncü, Çarşamba Şeker- İş Sendikası Başkanı Sinan Türe, Çarşamba Ziraat Odası Başkanı İsmail Güngör, Çarşamba İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akman ve pancar tarımının yapıldığı yaklaşık 30 köyün muhtarı katıldı.

Toplantıda açıklamada bulunan Çarşamba Şeker Fabrikası Müdürü Sezgin Öncü, bu yıl Çarşamba Şeker Fabrikası’na verilen kotanın 20 bin ton olduğunu dile getirirken, bu konuda çiftçilerin fabrikalarına sahip çıkmaları gerektiğinin altını çizdi.

KAYNAK:tzymb.org.tr

Bir Cevap Yazın