15 Milyon Euroluk Yatırım

0
935
15 Milyon Euroluk Yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü’nün, 9. çağrılarda çıktığı ilanlarda destekleme müracaatı kabul edilen Filiz Grup Tarım ve Hayvancılık Şirketi’ne ait 250 başlık besi tesisinin açılışı yapıldı.

Çerkeş’te bulunan besi tesisinin açılışına Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Milletvekili Hüseyin Filiz, Karatekin Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Çerkeş Kaymakam Vekili Sezer Sözen, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır, Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı ile TKDK yetkilileri katıldı.

Tesisin yaklaşık 2 milyon 339 bin liraya mal olduğu ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü’nün tesise yüzde 65 oranında 1 milyon 520 bin lira hibe destek verdiği bildirildi.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, kurulan modern tesisin Çankırı’nın hayvancılığına olumlu katkılar sağlayacağını belirterek, modern hayvancılığın TDKD destekleriyle gün geçtikçe yaygınlaştığını kaydetti.

Filiz Grup Tarım ve Hayvancılık Şirketi Yetkilisi Yüksel Filiz’de Çerkeş’e yaptıkları yatırım ve TKDK destekleri ile kurulan besi tesisiyle ilgili Vali Özcan’a bilgiler verdi. Filiz, Çankırı ve Çerkeş ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirterek, “Biz para kazanmaktan değil, yatırım yapmaktan haz alıyoruz. Burada bir istihdam oluşacak ve bu yatırım hem Çankırı’mıza, hem de Çankırılılara fayda sağlayacak” dedi.

Milletvekili Hüseyin Filiz ise Çankırı sevdalısı olduklarını belirterek, doğduğu topraklara yatırım yapmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Tesisin yeni kurulduğunu anlatan Filiz, yeni ilave tesislerin geleceğini ifade ederek, 250 başlık besi tesisi ile birlikte toplam 15 milyon euroluk hayvancılık yatırımı yaptıklarını aktardı.

Bir Cevap Yazın