2013 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

0
838
kpss sonucları ne zaman aciklanir
kpss sonucları ne zaman aciklanir

Teknolojik sistemler açısından çağı yakalamaya çalışan ÖSYM, 23 Haziranda yapılan LYS’nin sonuçlarını bir haftada değerlendirip,1 Temmuzda açıklayarak rekor kırmıştı.
Bu hız ile alakalı kamuoyunda büyük takdir toplayan ÖSYM, aynı başarıyı bu KPSS‘de de gösterebilecek mi?.
KPSS genel kültür, KPSS genel yetenek sınavı ve Eğitim Bilimleri Testi olarak ÖSYM, 2013 Kpss’nin ilk 2 oturumunu 6 Temmuzda gerçekleştirdi. 7 Temmuzda ise sabah ve öğleden sonra oturumlarıyla Kpss Agerçekleştirildi. 2013 Kpss Süreci 14 temmuzda ÖABT’nin yapılmasının ardından tamamen sona ermiş olacak.
20132 Kpss Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?
ÖSYM, her ne kadar önceki yıllarda sonuçları 1 ayda açıklasa da geliştirilen teknoloji ve barkod sistemiyle sonuç açıklama süreci önceki yıllara göre çok daha hızlı hale geldi.
Kpss 2013/1 Tercihleri 3 temmuzda sona erdi ve 24 saatte sonuçlar açıklandı
LYS, 23 Haziranda yapıldı ve sonuçlar 1 Temmuzda açıklandı.
Kpss’nin de 6, 7 ve 14 temmuz tarihlerinde tamamlanmasıyla bir hafta içinde sonuçların açıklanmasını bekliyor ve Kpss Rehber olarak aşağıdaki sonuca ulaşıyoruz:
2013 Kpss sonuçlarının 21 Temmuzda yapılacak DGS ve Mühendislik Tamamlama sınavlarının ardından 22 Temmuzda açıklanma olasılığı oldukça yüksek görülüyor.
Kpss Rehber olarak Kpss’ye giren adaylara 2013 Kpss sonuçlarının 22 Temmuz – 29 Temmuz tarihleri arasında muhtemelen açıklanacağını söyleyebiliriz.

memurhaber

Advertisement

Bir Cevap Yazın