3. Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık Ve Süt Endüstrisi Fuarı Ziyarete Açıldı

0
1301

Fuar4 GÜN SÜRECEK OLAN FUARI EN AZ 100 BİN KİŞİNİN ZİYARET ETMESİ BEKLENİYOR.

FUARDA KÜTAHYA, AFYONKARAHİSAR, UŞAK, BİLECİK VE ESKİŞEHİR İLLERİNDEN 133 FİRMA STANT AÇTI

KÜTAHYA (İHA) – Frig Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen 3. Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, (KÜTAF’11) törenle ziyarete açıldı.

Törende konuşan Frig Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Varol, Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Odası, Tarım İl Müdürlüğü ve Ticaret Borsası’nın desteklediği fuar da, 133 firmanın158 marka ile temsil edildiğini kaydetti.
Varol, 4 gün sürecek olan fuar tarım makineleri ve ekipmanları, organik gübre, tohum, yem gibi ürünlerin tanıtılacağını belirtti.
Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen furda ziyaretçi sayısını en az 100 bin olarak hedeflediklerini belirten Varol, “Fuar organizasyonunda Tarım İl Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatifleri, Ziraat Odaları ve Ticaret Borsası bizden bir an olsun yardım ve desteklerini esirgemediler. Kurumlarımıza, firmamız adına şükranlarımı sunuyorum. Fuarımız 17 Nisan pazar akşamı saat 19.00’a kadar açık kalacak. Tüm bölge halkımızı fuara bekliyorum” dedi. Varol, fuarda Kütahya’nın yanı sıra Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir ve Bilecik illerinden de çok sayıda firmanın stant açtığını belirtti.
Belediye Başkanı Mustafa İça da, fuar alanının önümüzdeki yıl 10 bin metrekareye çıkartılacağı müjdesini verdi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi de, “Eğer bir bölge veya bir il, 20 veya 50 yılını hedefleyemezse asla ilerleyemez” diye konuştu.
Fuarın açılış kurdelesi Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Belediye Başkanı Mustafa İça, AK Parti Kütahya Milletvekileri Hasan Fehmi Kinay, Soney Aksoy, AK Parti İl Başkanı Mustafa Yenipazar, İl Genel Meclisi Başkanı Seyit Ömer Durmuşı, Tarım İl Müdürü Altuğ Atalay ve diğer yetkililer tarafından ‘hayırlı olsun’ temennisiyle kesildi.
Vali Çiftçi ve prokotol mensupları fuarı gezerek, firmaların yetkililerinden ürünleri hakkında bilgiler aldı.

Bir Cevap Yazın