3.KÜTAHYA TARIM HAYVANCILIK SERACILIK VE SÜT ENDÜSTRİSİ FUARI

0
1353

KÜTAFKÜTAF 11 AÇILIYOR.
14 Nisan 2011 tarihinde açılacak olan fuar 17 Nisan 2011 tarihine kadar devam edecek.
Kütahya nın ilk sektörel fuarı olan Kütaf da (3.Kütahya, Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı) çalışmaların sonuna gelindi.

Frig Fuarcılığın organizasyonunu yaptığı ve 14/17 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Kütaf 11 için çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tam doluluğun sağlandığı fuar bu yıl daha geniş kapasite ile yine 100%100 doluluğa ulaşmak üzere.2010 yılında 5000 m2 olan fuar alanına bu yıl 2000 m2 alan ilave edilerek 7000 m2 ye çıkartıldı. Ayrıca kapalı alan harici 15000 m2 olan açık alanda da fuarımızla ilgili gerek firmaların ürünlerini sergileyebileceği gerekse çeşitli aktivitelerin yapılacağı stantlar hazırlandı.

Kütahya ve çevre illerin tarımı ve çiftçisi için önemli bir yer olan Kütaf 11 her yıl çitasını yükselterek hedeflerini büyütüyor. Katılımcı firmalarımıza ve ziyaretçilerimize en iyisini sunabilmek gayesi ile yapılan çalışmalarımızda bu yıl bize 5000 m2 lik bir alanın yetmeyeceğini düşünerek alanımızı 7000 m2 ye çıkartarak son teknoloji ürünlerini sergileyecek firma sayısını da arttırdık.  Afyonkarahisar, Eskişehir, Bilecik, Uşak, İzmir, Konya, Balıkesir ve Türkiye’nin birçok ilinden sulama sistemleri, makine ekipmanları, tarım makineleri, tohum, gübre, yem, fidan ve tarımın birçok dalı ile ilgilenen katılımcı firmalarımız da fuarda yer alacaktır. Yeni katılımcı firmalarımız ve fuarımızda yapacağımız Buzağı yarışması ile daha geniş bir alanda daha fazla ziyaretçi ağırlamayı planlıyoruz.

Kütaf ın destekleyen kuruluşlardan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Frig Fuarcılık tarafından organize edilecek olan Buzağı yarışması 15 Nisan Cuma günü yapılacak. Yarışmaya 50 Buzağı ile katılım hedefleniyor. Yarışmaya katılmak isteyenler Kütahya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ne başvurabilirler. En güzel, sağlıklı ve bakımlı buzağının seçileceği yarışmada dereceye giren buzağı sahiplerine ödül verilecek. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan organizasyonun önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesi planlanıyor.  Bu yıl ki çalışmalarımızla birlikte fuar süresince ziyaretçi hedefimizi100 bin olarak belirledik.

Önümüzdeki günlerde İlçe Ziraat Odalarını ve Tarım İlçe Müdürlüklerini ziyaret ederek fuarımıza davet edeceğiz. Daha sonrasında ise köylerimize giderek çitçimizi davet edeceğiz. Firmalarımız ve çiftçimizin ortak buluşma noktası olan Kütaf 11; 14 Nisan Perşembe günü açılacak. Yola çıktığımız ilk günden beri Kütahya Tarım İl Müdürlüğü, Kütahya ili ve ilçe Ziraat Odaları, Kütahya Tarım Kredi Kooperatifleri, Kütahya Ticaret Borsası ile birlik içinde hareket ettik. Kütaf ‘a verdikleri emek için hepsine teşekkür ediyor.

Fuarımıza firmalarımızı, çiftçilerimizi ve tarım işine gönül veren tüm halkımızı davet ediyoruz.
FRİG FUARCILIK YÖN.KUR.Ü. HAKKI ÖN

Bir Cevap Yazın