3 Ton Hamsi Bedava Dağıtıldı

0
886
3 Ton Hamsi Bedava Dağıtıldı

Kartal Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi Festivali’nde vatandaşlara 3 ton hamsi ikram dağıtıldı. Hamsinin tadına bakmak için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, adeta birbirini ezdi.

Kartal Belediyesi’nin Kartal Doğu Karadeniz Derneği ile birlikte ilk kez düzenlediği Hamsi Festivali’nde vatandaşlara 3 ton hamsi ikram edildi. Kurulan mangallarda pişirilen hamsinin tadına bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Renkli görüntülerin yaşandığı festivalde, vatandaşlar Karadeniz müzikleri eşliğinde Horon teperek coştu. Festivale ev sahipliği yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de, vatandaşlara hamsi ekmek dağıttı.

Festivalin Karadeniz kültürünü yaşatmak açısından önemli olduğunu belirten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Yaklaşık 3 ton hamsi dağıtacağız. Burada sadece hamsi dağıtmak değil, hamsinin bulunduğu yerleri ve hamsinin geleceği ile ilgili bilgiler vermek, bilinçlendirmek için burada olduk. Güzel bir etkinlik oldu” dedi.

Başkan Öz, balık türlerinden en çok hamsiyi sevdiğini söyledi.

VATANDAŞLAR, HAMSİYE DOYDU

Hamsiyi beğendiğini belirten Alaaddin Karababa, “Böyle bir şey düzenlemiş başkanımız teşekkür ediyorum. Sabah 8’den beri buradayım. Yürüyüşümü yaptım, balığımı da aldım” dedi.

Çocuğuyla birlikte hamsi ekmek alan Seçik Ülken, “Kartal’da ilk defa böyle bir festival oluyor. İnşallah devamı gelir. Kalabalık oldu” diye konuştu.

Hamsinin tadına bakan Cumhur Aksoy ise, “Balık güzel, sabah 10’dan beri buradayız. Hamsinin ızgarası güzel” şeklinde konuştu.
Festivalde vatandaşlara hamsi ekmeğin yanı sıra, hamsili pilav ve pişmemiş hamsi de dağıtıldı.

Bir Cevap Yazın