4. İSTANBUL ARICILIK ve ARI ÜRÜNLERİ FUARI FESHANE’DE MERAKLILARIYLA BULUŞUYOR !

1
1389

4. İSTANBUL ARICILIK ve ARI ÜRÜNLERİ FUARI FESHANE’DE MERAKLILARIYLA BULUŞUYOR !

İstanbul Bal Üreticileri başkanı Uzman Biyolog Yalçın SEZER
İstanbul Bal Üreticileri Başkanı Uzman Biyolog Yalçın SEZER

Feshane Arıcılık ve Arı Ürünleri Fuarı ilk olarak 2012 yılında yapılmıştır. Organizatörlüğünü İstanbul Bal Üreticileri başkanı Uzman Biyolog Sayın Yalçın SEZER’in yaptığı bu fuar beklenilenden daha büyük ilgi gördüğü için her yıl yapılmaya devam edilmektedir. Bu yıl 30-31 Ocak ve 1 Şubat 2015 tarihleri arasında 3 gün olacak şekilde yapılacaktır.

Böyle önemli ve büyük organizasyonların yapılması bütün arıcıların yeniliklerden ve piyasadan haberi olmasını sağlayarak, birlik ve dayanışmayı arttırmaktadır. Aynı zamanda bu tür festivallere basın da yer verdiği için balın ve arıcılığın önemi daha iyi anlaşılmış olmaktadır. Her şeyden önemlisi dünya üzerindeki arıcılığa bakıldığı zaman Türkiye kovan sayısı olarak çok ilerilerde olduğu görülmekte ama bal üretim noktasında maalesef beklenileni verememekte olduğu gözler önüne serilmektedir. Burada şunu anlıyoruz demek ki ülkemiz arıcılık için uygun ancak doğru teknik ve yöntemler kullanılmadığı için yeterli düzeyde arılardan bal alamıyoruz. İşte böyle festivallerde bulunmak arıcılık sektöründe meydana gelen yeni teknik ve yöntemleri yakında görme imkanı sağlamaktadır.

arı fuarı

Arıcılık festivali olduğu için arıcılık adına üretimi yapılan bal, polen ,arı sütü, propolis, apilarnal, balmumu, ana arı, oğul arısı, arılı kovan, bilumum arıcılık malzemeleri, arı ilaçları, arıcılık merası bitkileri, sertifikasyon kuruluşları, bankacılık ve arıcılık kredileri, organik arıcılık, konularında aktif çalışma sergileyen kişi kurum ve kuruluşların ayrıca arıcılık kitap yazarlarının ve akademisyenlerinin bir araya geleceği için zengin bir ortam oluşmaktadır.

Başarı tesadüf değildir. Bu her sektörde bu şekildedir. Sizlerde arıcılık alanında doğru bilgi ve eğitimi alırsanız istenilen düzeyde bal verimi ve başarıyı sağlarsınız. O yüzden bu şekilde festival gibi etkinliklerde bulunmaya çalışınız.

Kaynak: http://www.aricilik.com.tr/

www.etarim.net Yayın Koordinatörü olarak 4 yıldan beri sektöre ve ilgililere bu büyük organizasyonu düzenlediğinden ötürü İstanbul Bal Üreticileri başkanı Uzman Biyolog Sayın Yalçın SEZER’e şahsım ve site yönetimi olarak Teşekkürler Ediyor, Başarılarının Devamını Diliyorum.

Zir. Müh. Kutay YILMAZ

1 Yorum

Bir Cevap Yazın