4. İzmir Organik Ürünler Fuarı

0
1023
4. İzmir Organik Ürünler Fuarı

İZMİR (CİHAN)- Sadece organik sertifikalı ürünlerin yer aldığı Ekoloji İzmir–4. İzmir Organik Ürünler Fuarı, 16–19 Mayıs 2013 arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek.

Türkiye’nin organik üretim başşehri kabul edilen İzmir, organik ürünler fuarının düzenlendiği şehir olmaya bu yıl da devam edecek. Organik giyim eşyalarından bebek ürünlerine, kozmetikten gıdaya ve temizlik ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesinin sergileneceği Ekoloji İzmir, yerli ve yabancı alıcılarla nemli iş bağlantılarına evsahipliği yapacak.

Ekoloji İzmir, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş. (İZFAŞ) tarafından, Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği işbirliğiyle düzenleniyor. Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın desteklediği fuar, sektörün bütün aktörlerini buluşturacak.

Ekoloji İzmir’de sadece organik sertifikalı ürünlere yer verildiğini belirten İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs, “İleriki nesillerin sağlıklı yetişmesi için organik giyimden organik gıda ve kozmetiğe kadar önem verilmesi gerekiyor. Bu konuda hep beraber üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Ülkemizde organik ürünlere talep giderek artıyor. Bu ilginin doğru yönlendirilmesi konusunda fuarlar kilit noktada yer alıyor. Türkiye organik tarım sektörünün kalbinin attığı şehir olan İzmir, bu özelliğini Ekoloji İzmir ile pekiştirdi. İhracatta kendini kanıtlayan ve iç pazarda da büyüme kaydeden organik sektörüne yönelik düzenlediğimiz fuara sektörün ilgisinin, gelecek yıllarda da artarak devam edeceğine inanıyoruz.” dedi. CİHAN

Kaynak: Gıda Tarım

Bir Cevap Yazın