5. İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Fuarına Davet

0
16693
Kutay Yılmaz
www.etarim.net Yayın Koordinatörü Zir. Müh. & Vet Sağ. Tek. Kutay YILMAZ
arıcılık2007 tarihinde kurulan İstanbul Bal Üreticileri Birliği, geçen süre içerisinde amaçları doğrultusunda etkinliklerine yüksek hızla devam etmektedir.
Geleneksel olarak yapılan arıcılık organizasyonumuz bu defa 29-30-31 Ocak 2016 tarihlerinde Haliç Kongre Kültür Merkezinde olacaktır. Yeni çalışmamız geçmişte yapılan etkinliklerde göz önüne alınarak fuar niteliği kazanmış ve 5. İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Fuarı olarak ismini almıştır.
Ülkemizin farklı illerinde ve bölgelerinde arıcılık fuarları düzenlenmektedir ama en önemlisi ve aktif olanı ise İstanbul’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen “İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Fuarı” hepsinden daha güzel olmaktadır. Fuara katılım oranı ve arıcıların bundan büyük istifade etmesinden dolayı her yıl yapılmaktadır. 2016 yılı arıcılık fuarı bu yıl da yapılacaktır.
Yalçın Sezer
Uzman Biyolog Yalçın SEZER İstanbul Bal Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Fuarı Neden Önemlidir ?

Arıcı olarak veya bal üretici olarak sesinizi ve adınızı duyurabileceğiniz noktalardan bir tanesi bu tür etkinliklerdir. Çünkü Türkiye’nin bir çok noktasından gelen kişiler sizi burada tanıyıp ve ürünlerini görme imkanı bulacaklardır. Aynı zamanda siz arıcı olarak böyle bir yerde bulunmanız arıcılık dünyasından meydana gelen gelişmeleri buralarda daha hızlı takip etme şansınız olacaktır.

Dünya genelinde bakıldığı zaman bizler arıcılık sektöründe çok iyilerde olduğumuz söylenemez. Bu tür arıcılık festivallerinin yapılması ve yeni tekniklerin öğrenilmesi bizim arıcılık alanında daha iyi gelişmeler elde ederek daha iyi verim almamızı sağlayacaktır. Arıcılık alanında edinmek istediğiniz malzeme gibi araç ve gereçleri kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Eğer arıcı iseniz mutlaka bu tür etkinliklere katılmayı ihmal etmeyiniz.

Kutay Yılmaz
www.etarim.net Yayın Koordinatörü Zir. Müh. & Vet Sağ. Tek. Kutay YILMAZ
Geçmiş organizasyonlarda kristalize (donmuş) olan bala yanlış bakışın ortadan kaldırılmasına yönelik görüntülerimiz, tüm ulusal medyada ve TV ‘lerde yer almış ve üreticilerimiz kendilerini ifade etkinliklerimizde üreticiler ürünlerine pazar bulabilmişler ve katılan firmalar bir sonraki yıl ellerinde bal kalmadığı için diğer arı ürünlerini üretme çabası içine girmişlerdir.
Arıcılık işletmeleri verim artırmak için yeniliklerin peşinde koşmaktadırlar. İmalatçılar yenilik arayışı içine girmiş, üreticilerin yeniliklerle buluşması için adeta yarışır hale gelmiştir. Fuarımız yeniliklerle buluşma noktası konumundadır. Üreticiyi tüketiciyi buluşturan fuarımız, tüketicinin aradığı ürünü bulmasına imkân sağlarken, üreticinin pazarını genişletmesine yardımcı olacaktır. Doğru ekipman, doğru bilgi, doğru zamanlama ile sonuçta yüksek verimlilik ve başarı kaçınılmazdır.
Bunların hepsi 29-30-31 Ocak 2016 tarihinde Haliç Kongre Kültür Merkezinde düzenlenecek olup sektörün tüm temsilcilerine, arı ve arıcı dostlarına ve arı sevdalılarına fuarımızın kapıları sonuna kadar açıktır. Kendini bu sektörün temsilcisi gören herkes davetlidir.

Arıcılık fuarından arıcılık adına ne arıyorsanız bulabilirsiniz. Arı ürünleri olan; bal, polen, arı sütü, arı zehiri ve propolis gibi ürünlerin çok farklı bölgelerde üretilenleri görebilirsiniz. Aynı zamanda arıcılık faaliyetlerinde kullanılan arıcılık malzemeleri olarak; arı kovanı, arı ilaçları, ana arı, arılı kovan, arı satışı yada paket arı, organik arıcılık ve bankaların vermiş olduğu arıcılık kredisi vb. bir çok alanda farklı etkinlikler ve satışlar mevcuttur.

www.etarim.net ailesi olarak İstanbul Bal Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Biyolog Sayın Yalçın Sezer’i arıcılık camiasına yapmış olduğu değerli katkılarından dolayı Tebrik Ediyor, Başarılarının Devamını Diliyoruz.

 KAYNAKLAR: http://aricilikfuari.org, http://www.aricilik.com.tr, https://etarim.net

Bir Cevap Yazın