5 ton hamsi dağıtıldı

0
859
Beykoz-Belediyesi-hamsi-senliginde-5-ton-hamsi-dagitildi

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen “Hamsi Festivali”nde 7 bin vatandaşa 5 ton hamsi dağıtıldı. Cimilli İbo konseriyle horonların çekildiği şenlikte Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de vatandaşlara hamsi dağıttı.

Beykoz Belediyesi tarafından Beykoz Belediye Meydanı’nda “Hamsi Festivali” düzenlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı şenlikte 7 ton hamsi dağıtıldı. Pişen hamsilerden almak isteyen vatandaşlar soğuk havaya rağmen belediye meydanına akın etti. 7’den 70’e her yaştan vatandaşın katıldığı şenlik için 5 ton hamsi hazırlanırken, 7 bin adet ekmek arası hamsi dağıtıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de kendi elleriyle hazırladığı hamsi ekmekleri vatandaşlara dağıttı.

İlk kez böyle bir şenlik düzenlediklerini söyleyen başkan Çelikbilek, “Güzel bir etkinlik oldu. Bölgemizin insanlarının tarzına uygun bir etkinlik oldu. Biliyorsunuz biz Karadeniz bölgesi insanıyız. Hamsiyi seviyoruz. Hamsi de hakikaten balıkların şahı. Çünkü balıklar ayrı, hamsi ayrı bir şey zaten. Güzel bir etkinlik var. Hem müzik var, vatandaşlarımız eğleniyorlar. Hem hamsiyi tadıyorlar. Doğrusu zevk veren bir şey” şeklinde konuştu.

Yazın festivaller yatıklarını dile getiren Çelikbilek kışın da bu tarz etkinlikler yapmaya devam edeceklerini kaydetti.
Tava ve ızgara şeklinde pişirilen hamsiler, vatandaşların isteğine göre normal ya da kepekli ekmeklerle ikram edildi. Balık yemek ve eğlenmek için festivale gelen vatandaşlar da hallerinden oldukça memnundu. Soğuk havaya rağmen şenliğe gelen vatandaşlar, hamsiyi çok sevdiklerini ve hamsi yiyip horon tepmek için şenliğe katıldıklarını söyledi. Cimilli İbo konserinin de olduğu şenlikte önce hamsi yiyen vatandaşlar daha sonra horon çekerek doyasıya eğlendi.

haber46

Bir Cevap Yazın