64. TZD ödülü ETARIM’ın

0
928
64.tzd ödülü etarımın

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) 64. kuruluş yıldönümü ve ödül töreni toplantısı Ankara Gür Kent Oteli’nde gerçekleşti. Toplantıya Türkiye’nin önde gelen tarım kuruluşlarının (çiftçi örgütleri, tarımsal kooperatifler, mesleki birlik başkanları, tarım alanında faaliyet gösteren sanayiciler, tarım bakanlığı temsilcileri, öğretim üyeleri ), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın temsilcileri ile Chp Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı Yetkin, 64 yıllık dönemi başarıyla geçirmelerini sağlayan kimlikleri ve ilkeleri üzerinde durarak, “Tüm ülke çapında yayılmış şube ve temsilcilikleri ili Türk tarımının en köklü ve etkili örgütlerinden biri olan TZD ülkemizin tarımsal alanda kurulmuş ilk sivil toplum örgütüdür. 1949 yılında bir grup ziraatçı tarafından kurulan derneğimiz, bugün esas olarak tarım tekniker ve teknisyenleri, çiftçiler, ziraat mühendisleri, ev ekonomisi tekniker ve teknisyenleri ile tarım alanında araştırma yapan bilim insanlarından oluşan 9 bin 400 aktif üyeye sahiptir” şeklinde konuştu.Yetkin, geleneksel olarak her yıl çeşitli dallarda ödüller dağıtıldığını ifade ederek, “Bu yıl 8 dalda 19 kişi tarım sektörümüze yaptıkları katkılar ve çalışmalar dolayısıyla ödüle layık görülmüştür” ifadesini kullandı.

İnternet haberciliği dalında ise bu sene www.etarim.net ödüle layık görüldü… Bizim bu ödülü almamızı sağlayan takipçilerimize ve bizi bu ödüle layık gören Türkiye Ziraatçılar Derneğine teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın