844 projenin hibe sözleşmesi imzalanmaya başlandı

0
804
844 projenin hibe sözleşmesi imzalanmaya başlandı

9. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKDYP) çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği kapsamında Hakkâri’de kabul edilen 844 projenin hibe sözleşmesi imzalanmaya başlandı.

Bakanlığın uygun gördü projeler ile ilgili yatırımcılar bilgilendirildikten sonra tebligat yapan Hakkari Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü 12 Mayıs tarihinden itibaren yatırımcıların yasalar çerçevesinde alması gereken izin, ruhsat ve onay işlemlerinin ardından sözleşme imzalamaya başladılar.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Yıldırım, yaptığı açıklamada Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların 9’uncu etabı kapsamında Hakkari’de uygulanacak olan projeler ile ilgili bilgilendirme yapıp, projelerin Hakkari için önemini anlattı.

Yatırımcıların hibe sözleşmesini imzalama süresinin 5 Haziran tarihinde mesai bitimine kadar devam edeceğini vurgulan Yıldırım, bu tarihe kadar hibe sözleşmesi imzalamayan başvuru sahiplerinin proje başvuruları ve bunlara ilişkin değerlendirme sonuçlarının iptal edileceği uyarısını yaptı. Yıldırım, şuana kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile yatırımcılar arasında 134 hibe sözleşmesinin imzalandığını sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın