87 bin 500 ton yaş çay aldı

0
955
CAYKUR-87-bin-500-ton-yas-cay-aldi

ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu, “İkinci sürgün yaş alımlarımız sürüyor. İkinci sürgün yaş çay alımında bugüne kadar toplam 87 bin 500 ton yaş çay aldık. Günlük 7 bin ton civarında çay almaya devam ediyoruz” dedi.

RİZE – ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, bu sezon ikinci sürgün yaş çay alımında bugüne kadar toplam 87 bin 500 ton çay aldıklarını söyledi.

Sütlüoğlu, yaptığı açıklamada, günlük yaklaşık 7 bin ton yaş çay işlediklerini belirterek, “İkinci sürgün yaş alımlarımız sürüyor. İkinci sürgün yaş çay alımında bugüne kadar toplam 87 bin 500 ton yaş çay aldık. Günlük 7 bin ton civarında çay almaya devam ediyoruz” dedi.

Çayda kaliteden ödün vermemek için fabrika ziyaretlerini sürdürdüğünü de söyleyen Süttlüoğlu, “Fabrikalarımızı tek tek dolaşarak gerek hammadde kalitesini, gerekse de işletme prosesinin doğru uygulanıp uygulanmadığını yerinde görüyoruz ve eksikliklerini tespit ettiklerimiz hakkında gerekli işlemleri yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Sütlüoğlu, çayda kaliteden ödün vermeyeceklerini, bunun için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kalite, çayın geleceği ve bölgede sürdürülebilir olması için çok önemli. Kalitenin sağlanması için hem ÇAYKUR çalışanlarının hem de üreticilerin buna katkı sağlaması gerekir. Kalite bizim olmazsa olmazımız. Mutlaka bu kaliteyi sağlayacağız. Bunda kararlıyız. Bunu ÇAYKUR çalışanlarımız ve üreticilerimizin anlaması lazım. Bundan taviz vermemiz ve geriye dönüş yapmamız mümkün değil. Çünkü bundan geri adım atmamız demek çayımızın geleceğini yok etmemiz, çayımızın geleceğini öldürmemiz demektir. Bunun bilincindeyiz. Bunun için gece gündüz çalışarak çayımızı en kaliteli şekle getirmeye, yanlışlarımızı düzeltmeye gayret ediyoruz ve inşallah bunu sağlayacağız.”

haber46

Bir Cevap Yazın