Acıpayam da şap tehdidi kalktı

0
1221

BüyükbaşACIPAYAM BELEDİYE BAŞKANI ŞEVKAN: ”TEDBİR AMAÇLI OLARAK ÜÇ AYDIR KAPALI TUTULAN ACIPAYAM HAYVAN PAZARI, 19 NİSAN 2011 TARİHİNDEN İTİBAREN AÇILACAK”

DENİZLİ (A.A) – Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, bazı köy ve kasabalarda görülen şap hastalığı yüzünden tedbir amaçlı olarak üç aydır kapalı tutulan Acıpayam Hayvan Pazarı’nın 19 Nisan Salı gününden tarihinden itibaren açılacağını söyledi.

Şevkan, ilçeye bağlı bazı köy ve kasabalarda görülen şap hastalığının yayılmaması için 11 Ocak 2011 tarihinde Acıpayam Hayvan Sağlığı Zabıtası kararı ile Acıpayam Hayvan Pazarı’nın kapatılması kararı alındığını hatırlattı.

İlçe merkezinde gerekli tedbirlerin alındığını dile getiren Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, şunları söyledi:

”Acıpayam Hayvan Sağlığı Zabıtası bir karar alarak hayvan pazarını geçici olarak tedbir amaçlı kapatma kararı almıştı. 21 Ocak 2011 tarihinde de Denizli il genelinde tüm ilçe, köy ve kasabalarda hayvan alım, satımı dahil bütün hayvan hareketleri yasaklanmıştı. Gerekli tedbirlerin alınması neticesinde hastalığın yayılması engellendi. Şu anda da şap hastalığı tamamen söndüğü için Acıpayam hayvan pazarının açılması yönünde karar verildi. Tedbir amaçlı olarak üç aydır kapalı tutulan Acıpayam Hayvan Pazarı, 19 Nisan 2011 tarihinden itibaren açılacak.”

Gerekli tedbirlerin ve sıkı kontrollerin devam ettiğini dile getiren Şevkan, ”Ayrıca hayvan pazarımız Ödemiş ve Nazilli’den sonra potansiyel açıdan Ege’nin üçüncü hayvan pazarı olması dolayısıyla 385 noktaya bizzat telefonla arayıp bilgilendirme yaptık” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın