Adana da Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu

0
1108
Adana da Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu

Adana ‘da kurbanlık canlı hayvan satış fiyatları açıkladı.

Adana Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur, yaptığı açıklamada Çukurova, Sarıçam, Seyhan ve Yüreğir Belediyesi Belediyesi yetkilileri ve Koyun ve Keçi Damızlık Hayvan Yetiştiricileri Birliği Başkanı Murat Şen ile yaptıkları toplantıda, bu yıl kurban bayramı nedeniyle satışa sunulacak canlı hayvanların kilo fiyatını tespit ettiklerini bildirdi. Yağmur, “Yaptığımız toplantı sonucu, Adana’da bu yıl kurbanlık küçükbaş koyunun kilo fiyatı 13 lira, küçükbaş keçinin kilo fiyatı 12 lira, küçükbaş tekenin kilo fiyatı 12 lira, büyükbaş tosunun kilo fiyatı 11 lira, büyükbaş düvenin kilo fiyatı da 10 lira olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız, yaklaşan kurban bayramı öncesi fiyatları bilsin, alış – verişlerini buna göre yapsınlar. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Başkan Yağmur, ayrıca kurban bayramı süresince yapılacak kurban kesimlerinin belediyeler tarafından gösterilecek kesimhanelerde yapılması gerektiğini, bu durumun denetleneceğini, kurban kesenlerin, Adana Kasaplar Esnaf Odası’nca verilen tanıtım kartı taşımamaları halinde, kesene ve kestirene kanuni işlem yapılacağını, vatandaşların mağdur olmamak için kurbanlıklarını resmi belgeli kasaplara yaptırmalarını istedi.

Yağmur, bu arada mahalle aralarında bulunan kıyma makinelerinin kasaplar dışında kullanımının yasak olduğunu, tespit halinde suç duyurusunda bulunarak, toplattıracaklarını kaydetti.

(İHA)

Bir Cevap Yazın