Adapazarı Şeker Fabrikasının Çalışması için Kota Sorunu Giderilmeli

1
1193
Adapazarı Şeker FabrikasıTürk-İş Sakarya İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Cemal Yaman, Adapazarı Şeker Fabrikası’nın kota sorununun çözülmesi ve bacasının sürekli tütmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Cemal Yaman, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Şahin Kaya, Tes-İş Sendikası Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu ve Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Oğuz Kalay ile birlikte Fabrika Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya ve Genel Müdür Naci Özavcı’yı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Yaman, “Burası artık Türk-İş’e bağlı Şeker-İş Sendikası’nın örgütlü bulunduğu bir fabrika. Bir fabrikada üretim varsa istihdam vardır. İstihdamın sürekliliği içinde, bu fabrikanın çalışılırlığının devam etmesi gerek. Bizim görevimiz her ne şartta olursa olsun örgütlü bulunduğumuz işyerini çalıştırmaktır. Bunun için de Türk-İş olarak ne gerekiyorsa yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. ” dedi.
Fabrikanın zorlu bir süreçten geçtiğini ve bunun el birliği ile aşılabileceğinin altını çizen Yaman, fabrikanın çalışması, istihdamın sürekliliği için kota sorununun aşılması gerektiğini kaydetti. Verilen kota ile bu fabrikanın çarkının dönmesi mümkün olmadığını vurgulayan Yaman, “O halde kotanın artması için biz de ilgili ve yetkili yerleri zorlayacağız. İşçimizin ekmek kapısını kimsenin kapatmasına izin vermeyeceğiz. 31 bin ton olan kota en az 70 bin tona çıkarılmalı. ” diye konuştu.
Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, ziyaretin kendilerine güç ve mutluluk verdiğini belirtti. Fabrikada 65 bin çiftçinin yanında ekmek yiyen 750 çalışanın olduğunu hatırlatan Aya, “Dolayısı ile fabrikamıza ve ekmeğimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. ” dedi.

1 Yorum

  1. CEMAL YAMAN SEN AKP BAŞKANIYLA KAHVALTI DA PAZARLIK YP. BU GÜN YARIN YUMURTALAR SENIN DE ZAMANDA KURULACAKTIR.IŞÇIYE IHANETIN CEZASINI ÇEKECEKSINIZ…

Bir Cevap Yazın