Adıyaman İPARD programına dahil edildi

0
971
adiyaman-ipard-programina-dahil-edildi

Avrupa Birliği tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere tarımsal destek vermek amacıyla açılan IPARD Programı’nın kapsamına giremeyen illerden biri olan Adıyaman, program kapsamına alındı.

Tarımsal Kırsal Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Adıyaman’ın, IPARD Programına dahil edildi. Murtaza Yetiş, 2007 de kurulmuş olan Kırsal Kalkınma Programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri gerçekleştiren Tarımsal Kırsal Destekleme Kurumu Adıyaman’ın dahil edilmesi için milletvekilleriyle gayret sarf ettiklerini söyledi.

Adıyaman’ın IPARD kapsamına alınması için gösterilen çabanın sonuçlanmasından çiftçiler ve yatırımcılar adına mutlu oldukları dile getiren Yetiş, “2014 yılı sonuna doğru il teşkilat yapılanması sağlandıktan sonra, 2015 yılından itibaren Adıyaman’ın bu önemli hibe programından faydalanabilecek. Küçük ölçekli yatırımlarda Adıyaman’da daha fazla yatırımın gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Tarımsal işletmelerin topluluk standartlarına yükseltilmesi ve yeniden yapılandırılmasına yönelik yatırımlar, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının geliştirilmesi ve topluluk standartlarına yükseltilmesine yönelik yatırımlar, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yatırımlar bu kapsamda yüzde 50 ile yüzde 65 arasında değişen oranlarda hibe desteği alabilecek” dedi

euronewstr

Bir Cevap Yazın