Af gelen gecikmiş Bağ-Kur borçlarını DenizBank; Çiftçinin hasadına göre yapılandıracak

0
1158

denizbankDenizBank, çiftçilerin “Torba Yasa’’ kapsamında af gelen gecikmiş Bağ-Kur borçlarını 5 yıla varan vade ve yılda bir ödeme avantajı ile yeniden yapılandıracak.

Böylelikle üreticiler DenizBank Bağ-Kur Kredisi ile borçlarını Bağ-Kur’a peşin ödeyerek hasattan hasata geri ödeme avantajı ile Bağ-Kur hizmetlerinden kesintisiz yararlanmaya devam edecek.

Sahip olduğu finansal portal anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun yenilikçi çözümler sunan DenizBank, çiftçilerin af gelen gecikmiş Bağ–Kur (Esnaf, Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu) borçlarını yeniden yapılandıracak. Son 4 yıldır tarım sektörüne en yüksek tutarda kredi kullandıran özel banka olarak sektöre sağladığı finansal desteğin yanı sıra, üreticiyi bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik danışmanlık hizmetleriyle de Türk tarımına katkı sağlamayı amaç edinen DenizBank’ın çiftçiler için getirdiği yeni imkân, çok önemli avantajlar içeriyor.

5 yıla varan vade, yılda 1 ödeme

“Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6111 Sayılı Kanun” ya da kısa adıyla “Torba Yasa” kapsamında af gelen gecikmiş Bağ-Kur borçları, DenizBank Bağ-Kur Kredisi ile 5 yıla varan vade ve yılda bir ödeme avantajı ile yeniden yapılandırılacak. Üreticiler bu imkân sayesinde DenizBank Bağ-Kur Kredisi ile borçlarını Bağ-Kur’a peşin ödeyerek yapılandırma haklarını kullanmış olacaklar ve Bağ-Kur’un hizmetlerinden kesintisiz olarak faydalanmaya devam edebilecekler. Böylelikle üreticinin, gelir elde etmediği dönemlerde taksit ödeme zorunluluğu ortadan kalkacak ve DenizBank Bağ-Kur kredisiyle hasatta ödeme imkânı ile borcu yapılandırılacak.

“Üreticilerimiz çok önemli bir avantaja sahip olacaklar”

DenizBank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdürü Yardımcısı Gökhan Sun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “DenizBank olarak tarım sektöründe sürdürdüğümüz faaliyetler ve gerçekleştirdiğimiz ilkler ile her zaman, her yerde üreticimizin yanındayız ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Çiftçilerimizin hem finansal hem de sosyal hayatlarına değer katmayı hedefliyoruz. Af kapsamına alınan Bağ–Kur borçlarını, üreticilerimizin hasat dönemine göre yapılandırıyoruz. Aftan yararlanacak tüm üreticilerimizi DenizBank’a bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Çanakkale Olay

Bir Cevap Yazın