Afşinli Kadın Çiftçilerden Tarım Fuarını Yoğun İlgi

0
925
Organik Tarım Ve Hayvancılığa Geçiş Dönemi

Afşinli çiftçilerin katılımı ile 7. Doğu ve güneydoğu Anadolu tarım ve hayvancılık fuarı ve sultan suyu tarım işletmesi müdürlüğüne teknik gezi düzenlendi.

Afşin Belediyesi, Arıtaş Belediyesi ve Afşin Ziraat Odasının, katkılarıyla İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tar-gel personeli Ziraat Mühendisi Ezgi ŞEN ÇETİN tarafından organize edilen geziye çiftçilerin ilgisi büyük oldu.

7.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım ve Hayvancılık Fuarı ve Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğüne düzenlenen teknik geziye İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri ile Afşin Ziraat Odası Başkanının, yanı sıra Muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Gerçekleştirilen teknik geziye Afşinli kadın çiftçiler yoğun ilgi gösterdi. Gezide İlk olarak Sultansuyu Tarım İşletmesi gezildi, İşletme Müdüründen işletme hakkında kısa bilgi alan İlçemiz çiftçileri, daha sonra 7. Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı. Fuarda özellikle tarım aletleri erkek çiftçiler kadar kadın çiftçilerinde ilgisini çekti.

Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar ‘7. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım ve Hayvancılık Fuarına İlçemizden katılımın bu kadar yoğun olmasından memnun olduğunu fakat kadın çiftçilerimizin daha fazla katılım sağlamasının ise memnuniyetini daha da arttırdığını’ ifade etti.

Fuar ziyaretinden sonra Malatya’nın Darende ilçesinde yer alan Somuncu Baba Mesire alanını da ziyaret edip, piknik yapan çiftçiler Teknik geziden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Teknik geziyi organize eden İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Ezgi ŞEN ÇETİN ‘Üreticilerin tarımda çıkan son teknolojileri yerinde görmelerinin önemine vurgu yaparak, çiftçilerin görerek ve yaşayarak öğrenmelerinin yapılacak yeni çalışmalar için özendirici olması nedeniyle bu geziyi organize ettiklerini belirterek katılımları için çiftçilere, destekleri için ise Afşin ve Arıtaş Belediyesi ile Ziraat Odası Başkanlığına teşekkür ederek bundan sonra bu tarz organizasyonların devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: http://www.kahramanmarastarim.gov.tr/

Bir Cevap Yazın