AGROTEC 2011 15. ULUSLARARASI TARIM FUARI

0
515

AGROTEC Tarım Fuarının amacı tarım sektöründe faaliyet gösteren tüm imalatçıları sektöre ait kurum, kuruluş ve işletmeleri çiftçilerle bir araya getirmek, imalatçıların en son sistem ve teknolojiyle ürettikleri makinelerini ve imalatlarını gerek rakiplerine gerekse ziyaretçiye sergilemeleri için uygun zemin hazırlamaktadır. Türk üreticisine ve tüketicisine dünya kapılarını açarak ithalat ve özellikle ihracat imkanları sunmaktadır. Sektörün en eski tarım fuarı olma özelliğine sahip olan AGROTEC yurtiçinde faaliyet gösteren birçok firmaya yurtdışı kapılarını açmış, yurtdışında üretim yapan birçok firmaya da Türkiye’de çalışma imkanı sağlamıştır.

Türkiye’de tarım sektörünün tek markası olan AGROTEC, her geçen yıl gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısı bakımından büyük oranda artış göstermektedir. Yurdun dört bir yanından çiftçilerimiz bu fuarda sergilenen tarım makinelerini görmek için Ankara’ya akın etmektedir. Ayrıca yurtdışından da bireysel ve gruplar halinde katılımlar gerçekleşmektedir. Her yıl eylül ayında düzenlenen AGROTEC tartışma götürmez Türk tarım sektörünün kalbidir, yurtdışına açılan penceresidir ve gurur kaynağıdır. Katılımcı firmaların ziyaretçiye, ziyaretçilerin de tarım sektörüyle a’dan z’ye aradıkları her ürünü bulabildikleri tek tarım ve tarım teknolojileri fuarıdır.

Fuar Süresince Gerçekleştirilecek Aktiviteler:

* Fuarla eş zamanlı olarak 3.TARIM ZİRVESİ yapılacaktır.

TANITIM FAALİYETLERİ

Fuar öncesi sektörle ilgili tüm kuruluşlara:

* Fuar öncesinde sektörle ilgili tüm kuruluşlara fuar broşürü ile gönderilecek,
* Sektörle ilgili tüm dergilerde fuar reklamları yayınlanacak,
* İnternet üzerinden yayın yapan tek Tarım Tv (www.turktarimtv.com) de yayınlar devamlı olarak yapılacak,
* Sektörel internet portallarında fuar reklamları yayınlanacak,
* Kamu kuruluşlarına, kooperatiflere, fuar posterleri ve el ilanları dağıtılacak,
* Kentin önemli noktalarına bez afişler asılacak
* Radyolarda fuarın duyurusu yapılacak,
* Ülke genelindeki tüm ziraat odalarına bilgi yazısı gönderilecek
* Büyükelçilikler , yabancı ticaret ve sanayi odalarıyla iletişime geçilerek yurtdışında da fuarın duyurusu yapılacaktır.

DESTEKLEYEN KURUMLAR :

* Tarım ve Köyişleri Bakanlığı
* Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği
* Türk Ziraat Mühendisleri Odası
* Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği
* Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği
* Türkiye Ziraatçılar Derneği
* Tarım Kredi Kooperatifleri
* Türkiye Tohumcular Birliği
* TİKA (Türk İşbirliği ve Kalkınma Dairesi Başkanlığı)

ZİYARETÇİ PROFİLİ:

Sektördeki toptancılar, bayiler ve perakendeciler, tarım teknolojileri, araç, gereç, malzeme üreticileri ve ithalatçıları, ziraat mühendisliği fakülteleri, öğretim üyeleri ve öğrencileri, Tarım Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği yöneticileri ve üyeleri, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği yöneticileri ve üyeleri, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası yönetici ve üyeleri, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği yönetici ve üyeleri, gönüllü kuruluşlar, çiftçiler, Sivil Toplum Örgütleri,Belediyeler, Sanayi ve Ticaret Odaları, Kooperatifler, Yurtdışı heyetleri…

FUAR KATALOĞU

Katılımcı firmaların yer alacağı fuar katalogu , konuyla ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtılacaktır. Dileyen firmalarımız kataloga reklam verebileceklerdir.

 

KAYNAK : www.infofair.com.tr, (www.fuartakip.com sitesine teşekkür ederiz).

Bir Cevap Yazın