Alanya’da arıcılık kursu açıldı

0
1191

kursAntalya Arıcılar Birliği ile Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliğiyle ilçede arıcılık kursu açıldı. Arıcılık mesleğini öğrenmek isteyen toplam 38 kişiye 80 saat süreyle meslekle ilgili temel ve teorik bilgiler verilecek.
Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü toplantı salonunda kursiyerlere bal, polen, arı sütü ve propolis gibi arı ürünleri hakkında ön bilgi aktarıldı. Arı ailesi, arılarda bakım, arıların çoğaltılması, tozlaşmada bal arılarının önemi, ilkbahar dönemi çalışmaları, oğul dönemi çalışmaları, yaz bakımı ve bal hasat çalışmaları, sonbahar dönemi çalışmaları ve kışlatma, arı hastalıkları ve arı ürünleri konularının anlatılacağı kurs sonunda katılımcılara belge verilecek.
Antalya Arıcılar Birliği Başkan Yardımcısı Murat Ergin ve Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü’nden Arıcılık ile ilgili görevlilerden İsmail Bac ve Yücel Turan kursiyerlere bilgi aktardı. Antalya genelinde bin 500, Alanya’da ise toplam iki yüz arıcı bulunduğunu ifade eden Ergin, Antalya’nın arıcılık yönünde zengin bir il olduğuna dikkat çekti. Antalya’nın diğer illere göre bitkilerinden alınan ballarda çeşitliliği bol olan bir il olduğuna dikkat çeken Ergin, arıcılık mesleğini öğrenmek isteyenlere yardımcı olduklarını söyledi.     (Cihan)

Bir Cevap Yazın