Almanlar 3 Türk mühendisin peşinde

0
1454
Almanlar 3 Türk mühendisin peşinde
Almanlar 3 Türk mühendisin peşinde

3 Türk mühendis buldukları ürünle toprakta ve bitkide (meyve ve sebze) de bulunan kimyasal kalıntıları yok etmeyi doğal yollardan başardılar.

3 Türk mühendis, Bekir Sıtkı Artı, Gürbüz Kalyoncu, ve Halil İbrahim Bilgin 16 yıldır yaptıkları çalışmanın meyvesini aldılar.

4 yıllık bir sürede Türkiye’deki hemen hemen birçok bitkide Ar- Ge çalışmalarını tamamladılar. Sahada elde edilen ürünler Tarım ve Orman Bakanlığı Akrediteli Laboratuvarları ile Üniversite Raporlarında hem kalıntı hem de verimlilik test sonuçlarından başarıyla geçti..

3 Türk girişimci bununla da yetinmeyip 12 Avrupa ülkesine gönderdikleri ürünlerin iddia ettikleri test sonuçları olumlu olarak almışlar.

Son gelen raporda özellikle ürün yaklaşık 3 yıllık süreç içerisinde tohumdan bitkinini hasadına kadar her evrede teste tabi tutulmuş ve sonuç beklendiği gibi olumlu… Kimyasal kalıntı hatta eksi (-) sonuçlara kadar ilerlemiş…

Avrupa’nın bu sonuçlardan sonra ilgisi 3 Türk girişimci üzerine yoğunlaşmış. Özellikle Almanya; bu ülkenin gübre ve ilaç konusundaki Dünya hakimiyetini anlatmaya gerek yok.

İşte Bu Almanya şu anda 3 Türk Girişimci den Randevu almak için peşlerine düşmüş durumda . Ürünün Almanya da üretilmesi için 3 Girişimci Türk’ü ikna etmeye çalışıyorlar.

Ürün için ise girişimciler bu ürünün Türkiye de üretilmesi konusunda hem fikirler. Bu noktada Devletin elini güçlendirecek stratejik bir ürün olduğunu düşünüyorlar.

Hem ihracat gelirlerinin artması hem de bu ürünün sertifikasyon süreci göze alındığında yıllık 100 milyar dolarları aşan bir hacimden bahsediliyor.

Arı ; sistemin adını “Orbitolojik “ tarım sistemi olarak adlandırıyor. Ürünü de“orbitör revülasyon “ olarak adlandırıyor.

Yani Var olduğun yere geri dönme bunu da özlemini duyduğumuz Ata tarımına dönüş olarak niteliyor.

Orbitör’ ü gübre olarak değerlendirmek yanlış olur. Şu An Türkiye’ de toprağı güçlendirdiği bilenen çok sayıda kimyasal gübre var çoğu da ithal..

Orbitör ürün doğallığının yanında gübre, bitki güçlendirici, hasatlık önleyici, dezenfektan vs. vs birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Bir Cevap Yazın