Amasya’da küçükbaş hayvancılığa destek

0
997
amasyada_kucukbas_hayvanciliga_destek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2010 yılından itibaren yürütülen “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi” kapsamında yetiştiricilere, Gökhöyük Tarım İşletmesinden tedarik edilen 27 koç kura ile dağıtıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan 2010 yılından itibaren yürütülen “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi” kapsamında Amasyalı yetiştiricilerekoç desteği geldi. Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğine üye olarak koyun yetiştiriciliği yapan 27 çiftçiye Gökhöyük Tarım İşletmesinden tedarik edilen toplam 27 adet koçkura ile dağıtıldı.

Törene Gıda Tarım ve Hayvancılık İl MüdürüCahit Gülbay, İl Müdür YardımcısıZekeriya Şeker, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube MüdürüM.Emin Aydın, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Uyar ve yetiştiriciler katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık il MüdürüCahit Gülbay dağıtım töreninde, Küçükbaş hayvan miktarının arttırılması ve verimi yüksek ırkların oluşturulması için yürütülen proje çerçevesinde 4 yılda 87 yetiştiriciye 126 başBafra ırkıdamızlık koçdağıtımı yapıldığını ve projenin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini vurguladı.

haebr46

Bir Cevap Yazın