Amerika Mısır Şurubuna Karşı

0
1005
Amerika Mısır Şurubuna Karşı

Amerika Birleşik Devletlerinde, çikolata ve şekerleme sektöründe büyük pay sahibi olan şirketler, ürünlerinde mısır şurubu kullanımından uzaklaşıyor.

ABD’de 110 yıldır “Hershey’s” markasıyla üretim yapan şirket, tüketicilerden gelen talepleri göz ardı edemedi. Ürünlerinde kullandığı şeker ve yüksek dozlu mısır şurubu karışımında, şekeri daha fazla kullanma yönünde harekete geçti. Şekere yönelmesi firmayı yiyecek endüstrisinde yüksek früktozlu mısır şurubundan uzaklaşan önemli örneklerden biri haline getiriyor. Yüksek früktozlu mısır şurubundan vazgeçip ürünlerinde şeker kullanan markalar arasında Gatorade enerji içecekleri ve Yoplait yoğurtları da yer alıyor.

Dünyanın en önemli çikolata üreticilerinden Hershey yaptığı açıklamada, yüksek früktozlu mısır şurubu kullanılan ürünlerinde şeker kullanılmasıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti. Sürecin ne zaman tamamlanacağına ilişkin kesin bir tarihin olmadığı bilgisi de verildi. Açıklamada, “Bizim amacımız tüketicilerimize kullandığımız ürünler ile ilgili olarak şeffaf olmak. Bu konudaki her türlü gelişmeyi paylaşıyor olacağız” dedi.

Hershey Ar-Ge Grup Başkanı Will Papa, “Şirketimiz ürünlerinde yüksek früktozlu mısır şurubu ve şeker karşımı kullanıyordu fakat bu karışımda daha çok şekere doğru yöneliyoruz. Biz, tüketicilerin ne istediğini dikkate aldık ve onlar da, bu İKİLİ içinden şekeri tercih ettiler” diye konuştu.

(İHA)

Bir Cevap Yazın