Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı devam ediyor

0
16835
Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı devam ediyor

Türkiye’nin “ilk ve tek canlı hayvan fuarı” özelliğini taşıyan Anadolu EXPO 2’nci Canlı Hayvan Fuarı, Kuşadası’ndaki Efes Kongre Merkezi’nde devam ediyor.

Fuarda, küçük ve büyükbaş hayvanlar ile sektördeki teknolojik son gelişmeler görücüye çıktı. Canlı besi hayvanlarının sergilendiği fuarı gezen vatandaşlar, hayvanlara yoğun ilgi gösterdi. Toplam 45 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuara yurt içi ve Cezayir, Tacikistan, Azerbaycan, Gürcistan, Tunus, Makedonya, Hindistan, Türkmenistan, Pakistan, Rusya ile Sudan’dan alıcılar gelerek ilk günden görüşmelere başladı.

Bu arada, Kuşadası’nda fuar kapsamında Cuma günü 3. Ulusal Süt Zirvesi düzenlenecek. Gıda Tarım ve Hayvancılık Aydın İl Müdürlüğü ile Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği işbirliğindeki zirvede süt sektörünün yeniden yapılandırılması ele alınacak. Fuar renkli görüntülere de sahne olacak. Aydın Kırmızı Et Üreticileri Birliği önderliğinde gerçekleştirilecek olan Anadolu Expo 2. En Verimli Besi Sığırı Yarışması’nda bölgenin birbirinden nitelikli büyükbaş ve küçükbaş ırkları boy gösterecek.

Bir Cevap Yazın