“ANİMALİA 2015” İSTANBUL HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI

0
11617
Kutay Yılmaz

“ANİMALİA 2015” İSTANBUL HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI

Fuarın Tarihi : 05-08 ŞUBAT 2015 Resmi Açılış: 05 ŞUBAT 2015 – 11:30

Fuar Ziyaret Saatleri : 10:00 – 19:00

Fuar Alanı : İstanbul Fuar Merkezi – Salon 10   Atatürk Havaalanı Yanı / Yeşilköy – İstanbul

5 Şubat 2015 tarihinde katılımcı ve ziyaretçileri ile yeniden buluşacak olan 12. Uluslararası Hayvancılık Teknolojileri ve Hayvansal Ürünler İhtisas Fuarı ANIMALIA İSTANBUL 2015 için artık sayılı günler kaldı.

Kutay Yılmaz

Kutay Yılmaz
4 gün sürecek olan bu muhteşem etkinlikte dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılar yeni ürünleriyle fuarda yerini alacaklar. Pakistan, Yunanistan, Amerika, Almanya, Polonya gibi ülkelerden gelecek olan firmalar, sektörde çok önemli bir yere sahip olan ve dünyanın en hızlı gelişmekte olan ekonomisi Türkiye’de temsilcilikler ve distribütörler arıyorlar!

Yapmış olduğu organizasyonlarla adından başarı ile söz ettiren HKF Fuarcılık, Avrupa Tarım Fuarları Organizatörleri Federasyonu EURASCO’ya üye olan ve UFI Onaylı Fuar Sertifikasıile beraber başarılı bir fuar daha geçirmeye hazırlanıyor.

Uluslararası anlamda bilinirliği ile fuarda çok sayıda ülkeden ( İran, Hindistan, Kazakistan, Gürcistan, Irak, Mısır,…) alım heyetleri ve ziyaretçiler yer alacak. Katılımcı firmaların hem kendilerine hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı bu fuarda yerinizi almak için alanında uzman proje ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır. Fuar hakkında daha fazla bilgi içinon-line broşürümüzü yakından inceleyebilirsiniz.

Arıcılık sektörü 2015 fuarında temsil ediliyor
2015’teki fuara yeni dâhil olan arıcılık sektörü özel reyonunda tüm bölgesel ballar ve arıcılık için gerekli tüm ekipmanlar fuarın yerli ve yabancı ziyaretçilerine teşhir edilecek.  İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği desteği ile arıcılık işletmelerinin de katıldığı fuarda arıcılar ve balcılar,ANIMALIA İSTANBUL gibi uluslararası bir platformda en yeni ürünlerini dört gün boyunca alıcılara sergileyecek.

Kars’ın en lezzetli peynirleri fuar ziyaretçilerini bekliyor
Yine bu sene fuarın katılımcı profiline dâhil olan süt ve et ürünleri grubu kapsamında Kars peynirleri özel bölümünde ANIMALIA İSTANBUL 2015 ziyaretçileri Kars’ın en lezzetli peynirlerini tatma fırsatı yakalayacaklar.

Düzenlenen yan etkinliklerle fuar, bilgilendirici misyonunu yerine getirecek
Her sene olduğu gibi 2015 senesinde de ANIMALIA İSTANBUL Fuarı süresince düzenlenen panel ve seminer gibi yan etkinlikler kapsamında hem fuar ziyaretçileri, hem de katılımcıları çeşitli konularda bilgi alma fırsatı yakalayacak. Katılımın ücretsiz olduğu bu yan etkinlikler hakkında ilerleyen günlerde daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha önceden fuar süresince düzenlenen etkinlere ise buradan göz atabilirsiniz.
Online davetiye ile vakit kaybetmeden fuarı ziyaret edin

8 Şubat 2015 tarihine kadar açık olacak fuar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Fuarın profesyonel ziyaretçi profilinde; çiftçiler, hayvan yetiştiricileri ve ziraat işletmecileri başta olmak üzere büyük ve küçükbaş hayvancılık ile ilgilenenler, hayvansal ürün sektöründe faaliyet gösteren işletme sahipleri, arıcılık ve atçılık ile ilgili kişiler yer alıyor. Fuarı vakit kaybetmeden ziyaret etmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken online davetiye formunu doldurup göndermek.

FUARIN HEDEFİ

ANIMALIA İSTANBUL 2015 Uluslararası İhtisas Fuarı’nın hedefi Türkiye Hayvancılık Sektörünün gelişmesi ve verimliliğinin artırılması yolunda gerekli olan bilgi ve teknolojilerin üretici ve sektör profesyonelleri ile buluşmasını sağlamak, AB ile bütünleşme sürecinde yapılan çalışmaların dünya vitrininde sergilenmesine aracı olmaktır.

Uluslararası buluşma noktası İstanbul’da organize edilecek olan Hayvancılık ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı ANIMALIA İSTANBUL 2015 UFI onaylı olup hedef kitle liderlerinin sunacağı seminerleri, en yeni ürün ve hizmetleri tanıtacak profesyonelleri ve en verimli iş bağlantıları ile yatırımları destekleyen kaçırılmaz bir fırsat yaratacaktır.

FUARDA SERGİLENECEK ÜRÜNLER / HİZMETLER

Büyükbaş Hayvan yetiştirme entegreleri ve tüm teknik gereçleri
Et/ Süt Gıda Üretimi Endüstrisi ve tüm teknik gereçleri
Organik et,süt ve su ürünleri
Yem hammadde ve katkı ürünleri, yem makinaları
Veteriner gereçleri, ilaçları, geliştirici ve biyolojik ürünler
Laboratuar ve analiz cihazları
Genetik ve kayıt sistemleri
Hayvan Sağlığı,Hijyen, temizlik ve sanitasyon sistemleri
Çiftlik kurma ve anahtar teslimi proje sistemleri
Danışmanlık hizmetleri
Traktörler ve ticari araçlar
Örnek çiftlik
Hayvancılık Birlikleri, Dernekler, Odalar ve Kooperatifler
Bankalar ve Sigorta Şirketleri

FUAR ETKİNLİK ve ORGANİZASYONLARINDAN BAZILARI

Dünyada ve Türkiye’de ilk kez : Anadolu Mandasına Özgü Ebeveyn Tayin Kiti Projesi

Gerek yerli hayvan genetik kaynaklarının korunması, gerekse verimliliği yüksek hayvanların belirlenmesi konularında yapılan hayvan ıslahında dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın hayvanların pedigri kayıtlarının tutulması olduğunu belirten Genometri Biyoteknoloji ArGe ve Dan. Hiz. Ltd. Şti. Genel Müdürü Kerem Şenvardar, ANIMALIA İSTANBUL 2015’in 3. Günü vereceği seminerle ilgili açıklamada bulundu.

Kars’ın Asırlık Lezzetleri Kars Köşesinde

ANIMALIA-İSTANBUL ‘un genişletilen katılımcı profili çerçevesindeki “Hayvansal Yerel Ürünler” bölümünde ilk kez bu yıl, “Kars Köşesi” açılacak. Kars’ın 130 yılı aşkın süredir aile geleneği ile üretilen lezzetlerinin sergileneceği Kars köşesi, Koçulu Peynircilik tarafından hazırlanacak ve ANIMALIA-İSTANBUL’un profesyonel ziyaretçileri kültürel değere sahip Kars yerel lezzetlerinin hem nasıl pişirildiğini görecek hem de tadına bakabilecek.

Tekno girişim sermayesi desteği alan iş fikri Animalia-İstanbul 2015’te Mobil cihaz tabanlı rasyon hazırlama yazılımı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından yüksek eğitimli ve nitelikli gençlerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerini teşvik amacıyla verdiği iş fikri desteğini alan proje ANIMALIA-İSTANBUL’da profesyonel ziyaretçilerin ilgisine sunulacak.

“Arıcılıkta Kalıntı Sorunu”

İstanbul Üniversitesi, Veteriner Fakültesi, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Arıcılık Klübü adına ANIMALIA-İSTANBUL 2015’in 2. günü bir seminer verecek.  “Arıcılıkta Kalıntı Sorunu”

İstanbul Arı Yetiştiricileri Birliği’nden iki seminer; “Varroa Mücadelesinde Oksalik Asit Kullanımı” “Petek Güvesi ile Mücadele”

İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği Tarım Danışmanı, Ziraat Mühendisi Nuray Işık, ANIMALIA-İSTANBUL 2015’de arıcılık sektörüne yönelik olarak “Varroa Mücadelesinde Oksalik Asit Kullanımı” ve “Petek Güvesi ile Mücadele” başlıklarında iki seminer verecek. Fuarın 2. Günü saat 11:0-12:00 arasında yapılacak ilk seminerde Varroa mücadelesi konusunda sunum yapılacak.

Yerli Evcil Hayvan Genetik Kaynaklarımız Sergisi

HKF’nin fuarları etkinlikleriyle de anılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü TAGEM’in, kamuoyuna tanıtım amacıyla ilk kez ANIMALIA-İSTANBUL 2012’de açtığı “Yerli Evcil Hayvan Genetik Kaynaklarımız” sergisi ANIMALIA-İSTANBUL 2015’te tekrarlanacak. Her yıl etkinlikleriyle de anılan, beğeni toplayan ANIMALIA-İSTANBUL’un profesyonel ziyaretçileri, fuarın 12. yılında da, düzenlenecek hem bilimsel hem de aktüel etkinlikler kapsamında uzmanların engin tecrübelerinden yararlanma olanağı bulacak, “yerli evcil hayvan genetik kaynaklarımız sergisi”nde Hayvan Irk Tescil Komitesi kararıyla 2004’ten 2009’a kadar tescil edilen 41 genotip ile ilgili temel verileri inceleme fırsatı bulacak. Envanter çalışmalarına rehber olma niteliğinde olduğu belirtilen Sergide, 40X60 cm boyutlarında posterlerde, Türkiye koyun, keçi, manda, arı, tavuk ırkları ile ipek böceği hatlarına ilişkin bilgiler verilecek.

Kutay Yılmaz

Kutay Yılmaz

ARICILIK SEKTÖRÜ ANIMALIA İSTANBUL 2015 FUARI’NDA BULUŞUYOR!

Genişleyen katılımcı profili ile 5 Şubat 2015’te kapılarını açacak 12. Uluslararası Hayvancılık Teknolojileri ve Hayvansal Ürünler İhtisas Fuarı ANIMALIA İSTANBUL 2015, fuara yeni dâhil olan arıcılık sektörünü 4 gün boyunca İstanbul’da ağırlayacak.

KAYNAK: http://www.animaliaistanbul.com/

Bir Cevap Yazın