Antalya’da kuru fasulye kuyruğu

0
836

Antalya’da bu yıl ilki düzenlenen Çandır Fasulyesi Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. 500 kilo kuru fasulye yemeğinin dağıtıldığı şenlikte uzun kuyruklar oluşurken, yemeğini bitiren vatandaşlar hareketli türkülerle oynadı, fasulye üreticileri ayakta alkışladı.

 Konyaaltı Belediyesi’nin Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında Yarbaşçandır Mahallesi’ne özgü olan Çandır fasulyesini tanıtmak için bu yıl ilkini düzenlediği ‘Çandır Fasulyesi Şenliği’ Konyaaltı Kent Meydanı’nda başladı. Renkli görüntülere sahne olan fasulye şenliğinde, 5 bin 500 metrekare alandan elde edilen 500 kilo kuru fasulye dev kazanlarda pişirilerek vatandaşlara ikram edildi.

Advertisement

Konser sonrası konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir yasasıyla birlikte belediyeye 20 köyün bağlandığını, belediye olarak köylerin kalkınması için projeler ürettiklerini söyledi. 5 bin 500 metrekarelik alanda 500 kilo fasulye üretildiğine dikkat çeken Böcek, kırsal kalkınma projelerini sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.Başkan Muhittin Böcek program sonrası fasulyenin üretiminde emeği geçen çiftçilere fasulye tohumu verdi.

Bir Cevap Yazın