Antalya’da okullara 15 bin fidan dikilecek

0
421
Antalya’da okullara 15 bin fidan dikilecek

Milli Eğitim Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında imzalanan ‘Okullar Hayat Olsun’ protokolü kapsamında, Kepez İlçesi Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol-Ayhan Demirkol Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Antalya Orman Fidanlık Müdürlüğü temsilcileri ile öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı törende Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol – Ayhan Demirkol Kız Teknik ve Meslek Lisesi bahçesine fidan dikimi gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Gülay törende yaptığı konuşmada, “Bakanlığımızın Okullar Hayat Olsun Projesi ile okullarımız en iyi şekilde yararlanmaları için halkımızın hizmetine açılmıştır. Proje kapsamında ilgili kurum ve kuruluşların desteğiyle örnek olacak nitelikte çalışmalar yapılıyor. Bu vesileyle ağaçlandırma çalışması için Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

Kepez Kaymakamı Özyiğit ise okulların sadece günlük dersleri veren yerler olmadığını belirterek, “Aynı zamanda çevresine adap ve terbiye veren yerlerdir. Öğretmenlerimiz ve okulda oluşan kültür yapısı bunu yapmaya muktedirdir. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çok güveniyoruz” diye konuştu.

51 OKULA DAĞITIM YAPILDI

’Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Antalya’da 195 okulda çeşitli faaliyetler yürütüldüğü, Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde 51 okula 3 bin 405 fidan dağıtıldığı kaydedildi. Orman Fidancılık Müdürlüğü tarafından bedelsiz olarak tahsis edilen ve 18 çeşitten oluşan toplam 15 bin fidanın ise önümüzdeki aylarda ihtiyacı olan okullara dağıtılacağı belirtildi

kaynak:tarım2023

Bir Cevap Yazın