Arhavi’de Çiftçiler En İyi Kivi İçin Yarıştı

0
1163

Arhavi’de 1. Artvin En İyi Kivi Yetiştiricisi Yarışması düzenlendi.

Artvin Tarım İl Müdürlüğü, Arhavi Kaymakamlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Arhavi Kivi Üreticileri Birliği tarafından En İyi Kivi Yetiştiricisi Yarışması organize edildi. Arhavi’nin ev sahipliği yaptığı programda konuşan Arhavi Tarım İlçe Müdürlüğü personeli ve Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Hakan Aytolan, bölgede kivinin tarihçesi ve bugün geldiği nokta hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Etkinlik kapsamında yarışma kivilerin değerlendirilmesi, en güzel kivili pasta yarışmasının yapılması ve dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesi ile devam etti. İlçe Tarım Müdürü İbrahim Şimşek’in konuşması ardından davetlilere yöresel ikramlarda bulunuldu.

Konuşma ve etkinlikler sonunda Artvin’in En İyi Kivi Yetiştirici yarışması yapıldı. Yarışma sonunda Arhavi’den Tahsin Çağ birinci, Hopa’dan Habip Bayer ikinci, Naci Sofuoğlu ise üçüncü oldu. En Güzel Kivili Pasta Yarışması’nda ise birinciliği Ayşen Çalıkoğlu, ikinciliği Cahide Aydın ve üçüncülüğü de Ümit Özkan Zaim kazandı.

Programa; Hopa Kaymakamı ve Arhavi Kaymakam Vekili Abdullah Akdaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Çetin Demirkaya, İl Tarım Müdürü Mustafa Duman, İl Milli Eğitim Müdürü Hamza Köşker, Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği Müdürü Veli Altunkaş, kamu kurum kuruluşlarının amirleri, kivi üreticileri ve davetliler katıldı.

KAYNAK : http://www.kentselhaber.com

Bir Cevap Yazın