Ayçiçeği tohumu pazarında dev işbirliği!

0
1572
Ayçiçeği tohumu pazarında dev işbirliği!
Ayçiçeği tohumu pazarında dev işbirliği!

BASF, Avrupa’nın lider ayçiçeği tohumu şirketi Euralis Semences ile dağıtım anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında pazara yönelik ilk lansmanların, 2020’de olması bekleniyor.

Ayçiçeği, özellikle Avrupa bölgesi olmak üzere dünyada önemli ve hızla büyüyen sektörlerden biri. Dünyanın en büyük ayçiçeği pazarı olan Avrupa’da pazarın büyüklüğü 1,3 milyar avro.

BASF, ayçiçeği tohumu pazarına giriyor

BASF, ayçiçeği pazarına girmek ve ayçiçeğine yönelik mevcut portföyünü tamamlamak üzere, Euralis Semences ile bir dağıtım anlaşması imzaladı. Anlaşma ile yenilikçi hibrit ayçiçeği çeşitlerini değerlendirmek ve bunların düzenli bir şekilde pazara sürülmesini sağlamak; bununla birlikte Avrupa bölgesindeki ayçiçeği yetiştiricilerine daha kapsamlı bir ticari çözüm portföyü sunmak amaçlanıyor. Hibrit ürünler, son teknoloji genetik ve bitki korumayı bir araya getiren BASF Clearfield® Plus teknolojisini içeriyor. Ayçiçeği hibrit tohumlarının pazara ilk olarak 2020’de sürülmesi planlanıyor.

Ayçiçeği beslenme için önemli bir ürün!

BASF Tarım Çözümleri Bölümü Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve BDT Kıdemli Başkan Yardımcısı Livio Tedeschi, “Ayçiçeği, Avrupa için önemli bir mahsul. Sağlık için çok yararlı olduğundan, modern beslenme alışkanlıklarında önemli bir rol oynuyor. Ayçiçeği ayrıca nöbetleşe ekim için son derece önemli. Bu ortaklık sayesinde, müşterilerimiz için daha da güçlü bir ortak olmak adına, tohum ve tohum teknolojileri alanına daha fazla yatırım yapıyoruz” dedi.

BASF’nin iş ortağı Euralis Semences, dünyanın en iyi ayçiçeği araştırma programlarından birine katılan önde gelen bir tohum şirketi. Euralis, BASF ile imzaladığı dağıtım anlaşmasının yanında, Euralis markası altında kendi portföyünü dağıtmaya devam edecek.

BASF

Yaklaşık 122 bin çalışanı bulunan BASF’ın portföyü; Kimyasallar, Materyaller, Endüstriyel Çözümler, Yüzey Teknolojileri, Beslenme ve Bakım ile Tarım Çözümleri olmak üzere altı alana ayrılmış durumda. BASF, 2018’de yaklaşık 63 milyar avro satış sağladı.

Euralis Semences

60 yıl önce kurulan Euralis Semences, Fransız Kooperatif Grubu Euralis’in tohum bölümü. Mısır, ayçiçeği, kışlık kolza tohumu, süpürge darısı ve soya filizi tohumlarının araştırılması, üretimi ve dağıtımında uzmanlaşan şirket, yıllık gelirlerinin %13’ünü araştırmaya ayırıyor. Batı Avrupa’da %20’den fazla pazar payı bulunan Euralis Semences, Avrupa ayçiçeği pazarının liderlerinden…

Bir Cevap Yazın