Aydın Merkez Köylerine Zeytin ve Ceviz Fidanı Dağıtıldı

0
967
Aydın Merkez Köylerine Zeytin ve Ceviz Fidanı Dağıtıldı

Aydın Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, Aydın merkezinde 19 köye 12 bin adet memecik zeytin fidanı ve 5 bin adet ceviz fidanı dağıtıldı.

Fidan dağıtımına Aydın Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Vali Yardımcısı Muhsin Çatmadım, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, İl Genel Meclisi Üyeleri Hikmet Acar, Ahmet Akşit, Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Eğrikavak, Şahnalı, Baltaköy, Karaköy, Dalama Yeniköy, Gödrenli, Balıkköy, Kulaoğulları, Gözpınarı, Doğanköy, Musluca, Kalfaköy, Kenker, Dereköy, Karahayıt, Dağeymiri, Konuklu, Kızılcaköy ve Tepeköy olmak üzere Aydın Merkezde bulunan 19 köye ceviz ve zeytin fidanları teslim edildi.

Fidan tesliminde konuşan Vali Yardımcısı Muhsin Çatmadım, “Aydın Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak, köylerin alt yapı sorunlarının çözümüne yönelik çalışmanın yanı sıra Zeytin ve Ceviz Fidanı dağıtımını da gerçekleştiriyoruz. Sertifikalı olan bu fidanlar, üç yıl gibi kısa bir süre sonra meyve vermeye başlayacak. Fidan çeşidinin belirlenmesinde, Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yardım alınarak, yörenin iklim şartları ve toprak yapısı da göz önünde bulundurularak, köylülerin talepleri karşılandı” dedi.

Bir Cevap Yazın