Aydın’da Tarım Arazisi Yangını

0
993
Aydinda-Tarim-Arazisi-Yangin

Aydın’da yol kenarında başlayan yangının helikopter ve uçakların müdahalesine rağmen büyümesi üzerine vatandaş seferber oldu yangın kontrol altına alındı. 2 Uçak ve 2 helikopterin müdahale etiği yangında 10 hektarlık tarım arazisi ve ormanlık alan kül oldu.

Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Akçaköy yakınlarında Aydın-Ödemiş yolu üzerinde dün öğleden sonra yangın çıktı. Zeytinlik alanda başlayan yangına anında bir helikopter ile müdahale edilirken, yerden müdahalede geç kalındı. Karadan yangına müdahale eden ekip olmayınca ormanlık alana sıçrayan yangın daha da büyüdü. Yer ekiplerinin yangına müdahale için uzun süre bölgeye gelmemesine kızan köylüler yangını kontrol altına alabilmek için adeta seferber oldular. Yangının giderek büyümesi üzerine yangına iki uçak k edilirken, köylülerde yerden kendi imkanlarıyla yangına müdahale etti. Ellerine geçirdikleri tarım aletleri, zeytin dalları ve traktörün arkasına taktıkları tarım ilaçlama makinesiyle yangın söndürme mücadelesine girişen yüzlerce vatandaş kendi hayatlarını tehlikeye atarak yangının etrafın çevirdiler. Helikopter ve uçakların da müdahalesiyle köylüler yangını kontrol altına aldılar.

Yangında, zeytin, incir bahçeleri ve az miktarda ormanlık alan zarar gördü. Yaklaşık 10 hektarlık alanın kül olduğu yangın, orman arazözleri ve itfaiye ekiplerinin yangına müdahale etmesiyle söndürülebildi.

haber46

Bir Cevap Yazın