Bakanlık, ‘Güvenilir Gıda’ yarışması düzenliyor

1
1051
Bakanlık, ‘Güvenilir Gıda’ yarışması düzenliyor

ANKARA – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, “Geleceğin İletişimcileri Yarışıyor” adıyla yeni bir yarışma düzenliyor. Gıda güvenirliğinde toplumsal bilinç ve farkındalığın artırılması hedeflenen yarışma ‘Güvenilir Gıda’ temasıyla bu yıl ilk kez düzenleniyor. Toplam ödülün 66 bin lira olduğu yarışmaya başvurular 31 Mayıs 2013 tarihine kadar yapılabilecek.

Televizyon Spotu, Radyo Spotu, İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları, Açık Hava Reklamı ve Halkla İlişkiler Kampanyası olmak üzere beş kategoride gerçekleştirilecek yarışmaya üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinin ilgili bölümlerinde lisans eğitimi alan öğrenciler katılabilecek. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye www.tarim.gov.tr ve www.geleceginiletisimcileri.com adreslerinden ulaşılabilecek.

Yarışmanın nihai jürisinde yayıncılık ve halkla ilişkiler alanında uzman Ali Saydam, reklamcı Jeff Medina, kampanya ve reklam direktörü Sadık Ekinci, reklam yazarı Gökhan Akça, yönetmen Nihat Seven, akademisyen Prof. Dr. Ali Murat Vural, iletişim danışmanı Bircan Usallı Silan, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol yer alıyor.

TİGEM, SÜTBİR, BALDER ve MEYED’in ana sponsorluğu, NTV Yeşil Ekran’ın medya sponsorluğunda gerçekleştirilecek yarışmanın ödülleri, 26 Haziran 2013 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Bakanlık temsilcileri, sponsor firma temsilcileri, akademisyenler, medya mensupları ve Türk Sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray’ın katılacağı törenle verilecek.(CİHAN)

Kaynak: Gıda Tarım

1 Yorum

Bir Cevap Yazın