Banvit, Elazığ’daki yeni tesiste günlük 20 bin kanatlı kesimi yapıyor

0
1150
Tavuk bu yil ucusa gecti

Elazığ’daki Özuğur Tavukçuluk’a ait tesisleri satın alarak yenileyen Banvit AŞ, Örençay köyü mevkisinde bulunan kanatlı kesimhanesinde 1 Temmuz itibarıyla günlük kesimlere başladı.

Günlük kesime başlaması nedeniyle Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Zeki Sadak ile Banvit AŞ kanatlı kesimhanesinde incelemelerde bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Kaygusuz, Banvit AŞ Elazığ sorumlusu Yavuz Yadigar ile kesimhane müdürü ve kesim veteriner hekimlerinden bilgi aldı.

Kesimhane yöneticileri, günlük 120 bin kesim kapasitesine sahip kanatlı kesimhanesinde ilk etapta günlük 20 bin kesim yapıldığını, bu kesimin artırılarak devam ettirileceğini, 120 bin günlük kesim kapasitesine ulaşılacağını ifade etti. Yöneticiler, kanatlı hayvan ihtiyacının Elazığ ve civar illerdeki kanatlı yetiştiricileri ile yapılacak sözleşmeli yetiştiricilik ile gerçekleştirileceğini söyledi.

Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Kaygusuz, Elazığ ilinin kanatlı yetiştiriciliği açısından önemli geçmişi olduğunu, Banvit AŞ’nin Elazığ ilinde yapmış olduğu yatırımlar ile bu sektörün ciddi bir ivme kazanacağını dile getirdi. Kaygusuz kesimin Elazığ için hayırlı olması temennisinde bulundu.

haber46

Bir Cevap Yazın