Baydöner 100’üncü mağazasını açıyor

0
808
Baydöner 100’üncü mağazasını açıyor

Baydöner 100’üncü mağazasını Ankara’da açıyor.

2006 bu yana ülke genelinde ve yurt dışında faaliyet gösteren Baydöner, 31 Ekim’de, Ankara Kızılay’da, 100. restoranını açıyor.

Önümüzdeki dönemde yatırımlarına ağırlık vererek 50’si yurtdışı olmak üzere 5 yıl içinde toplamda 300 mağazaya ulaşmayı hedefleyen marka, üretimden denetime ve mağaza personeline kadar toplamda 1.800 kişiye istihdam imkanı sağlıyor. Yılda ortalama 1.800 ton et tüketilen markanın restoranlarında, kurulduğunu günden bugüne tüketilen kırmızı et miktarı ise yaklaşık 9.000 ton.

Kuzey Irak ve Azerbaycan’da toplam 3 adet restoranları bulunduğunu ve yurt dışında bu güne kadar yaklaşık 5 milyon USD yatırım yaptıklarını belirten firmanın CEO’su Bülent Polat sözlerine şunları söyledi:

Baydöner 100’üncü mağazasını açıyor

‘AB’de büyüme planımız var’

“100. restoranımızı açıyor olmak Türk halkının güveni ile elde edilmiş bir başarıdır. Onların güveniyle Türk dönerini yurtiçi ve yurtdışında en iyi şekilde temsil edebiliyoruz. Hızla şekillenen bir AB büyüme planımız var. ABD’de de bizim için önemli bir pazar. Yakın zamanda Türkiye’de pazarın lider oyuncusu olarak, bizi yurtdışında da daha fazla göreceksiniz. Değerli Türk halkına ve tüm Baydöner Ailesine minnetlerimi sunarım.”

http://www.dunya.com/

Bir Cevap Yazın