Berlinde-Antalya-Domatesine-Yogun-Ilgi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya domatesini markalaştırmak için hayata geçirilen “Product of Antalya (Antalya’nın Ürünü): Domates” projesinin meyve ve sebze sektöründe Avrupa’nın en büyük fuarı olan Fruit Logistica’da tanıtıldığını ve yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO tarafından hazırlanan “Product of Antalya: Domates” projesinin, bu yıl 140 ülkeden 60 bin’den fazla ticari ziyaretçi ve 84 ülkeden 2 bin 600’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapan Berlin Fruit Lojistica fuarında yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Advertisement

“Product of Antalya: Domates” projesi fikrinin Tarım Konseyi İcra Kurulu toplantısında ortaya çıktığını belirten Budak, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan da aldığımız destekle hayata geçirdiğimiz bu projede asıl amacımız Antalya’da üretilen ürünleri ‘Antalya’ markasının gücünden de yararlanarak ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtmak.

Bu kapsamda başlangıç ürünü olarak belirlediğimiz ‘Antalya domatesi’ için adeta bir tanıtım seferberliğine başladık. Öncelikle projenin içeriğini ve domatesi anlatan kitaplar hazırlandı. Antalya domatesini Türkçe, Almanca, Rusça tanıtan filmler hazırlandı, broşürler basıldı. ‘Antalya’nın güneşi, Antalya’nın domatesi’ temasını işleyen magnet, anahtarlık gibi promosyon malzemeleri ile tanıtım faaliyetlerimizi destekliyoruz. Ulusal ve yerel radyo kanallarında Antalya domatesini tanıtıcı radyo spotları dönmeye başladı.

Havayolu firmalarının yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında dağıtılan dergilerde ‘Product of Antalya: Domates’ projesi yer alıyor. Üzerinde ‘Product of Antalya’ logosu bulunan milyonlarca etiket, belirli kriterleri sağlayan üreticilerimizin domateslerine yapıştırılacak” dedi.
ATSO olarak Antalya domatesini Berlin Fruit Lojistica fuarında tanıttıklarını kaydeden Budak, “projemizin gördüğü yoğun ilgi bizi fazlasıyla memnun etti. Almanya’da Antalya üst markasının değeri zaten bir turizm destinasyonu olarak oldukça yüksek. Bu yüksek değeri ilk etapta kentimizde üretilen domates için kullandık. Önümüzdeki süreçte ‘Product of Antalya’ projesini Antalya’nın başka ürünleri ve sektörleri için de hayata geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

haber46

Bir Cevap Yazın