Bitki Islahı Uygulama ve Araştırma Merkezi “Yalçın KAYA” ve “Necmi BEŞER”‘e Emanet !

0
1672
Kutay Yılmaz
Bitki Islahı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Necmi Beşer ve Yayın Koordinatörümüz Zir. Müh. Kutay YILMAZ

Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nin eski Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Yalçın Kaya Trakya Üniversitesi Bitki Islahı Araştırma Merkezi Müdürlüğüne atandı.

Doç. Dr. Yalçın KAYA
Doç. Dr. Yalçın KAYA

Daha önce Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsünde uzun yıllar çok başarılı çalışmalar yürüten bu enstitüyü ülke çapında öncü ve uluslar arası alanda rekabet edebilir bir kurum hale getiren eski Enstitü Müdürü Dr. Necmi Beşer ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Yalçın Kaya 2013 sonunda Tarımsal Araştırmadaki görevlerinden ayrılarak, Trakya Üniversitesi ne öğretim elemanı olarak göreve başladılar.

Kutay Yılmaz
Bitki Islahı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Necmi Beşer ve Yayın Koordinatörümüz Zir. Müh. Kutay YILMAZ

Bu başarılı ikili, şimdi Trakya Üniversitesi’nde, bir tarım kenti olan Edirne de Bitki ıslahında çalışmalarına devam etmeleri için Rektörlük tarafından, Doç. Dr. Yalçın Kaya Trakya Üniversitesi bünyesindeki Bitki Islahı Uygulama ve Araştırma Merkezi  Müdürlüğüne, Yard. Doç. Dr. Necmi Beşer ise Merkez Müdür Yardımcılığına atandılar.  Araştırma merkezinin diğer Müdür Yardımcısı ise Yard. Doç. Dr. Cem Tokatlıoğlu oldu.

Kutay Yılmaz
Bitki Islahı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Yalçın Kaya ve Yayın Koordinatörümüz Zir. Müh. Kutay YILMAZ

Ülkemize Kazandırdıkları Değerler ve Bitki Islahında Açtıkları Yeni Ufuklar Sebebiyle Tarım Camiası Adına Sayın Doç. Dr. Yalçın KAYA’yı ve Yrd. Doç. Dr. Necmi BEŞER’i Kutluyor, Yeni Görevlerinde Başarılar Diliyoruz.

www.etarim.net ailesi

KAYNAK: http://edirnesonhaber.com

Bir Cevap Yazın