Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancıları Sınavında Saat Değişikliği

0
895
Mühendis ve Teknikerlere, ders ve sınav ücreti verilecek
www.etarim.net

Ülkemizde bitki koruma ürünlerinin, toptan ve perakende olarak satışı ile ilgili usul ve esaslar, 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” ve bu Kanuna bağlı olarak çıkarılan ‘‘Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Bakanlığımızca düzenlenmektedir.

Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 13 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10:00 da Ankara’da yapılacağı ilan edilen sınav, Milli Eğitim Bakanlığının yoğun sınav programı ve bazı sınav saatlerinin aynı gün yapılacak diğer sınavlarla çakışması nedeniyle, aynı gün (13 Haziran 2015) saat 14:00’e alınmıştır.

Buna göre bitki koruma ürünleri bayilik ve toptancılık sınavı, 13 Haziran 2015 günü saat 14:00’te Ankara’da yapılacaktır.

Bakanlığımızca sınava girecek adaylara duyurulmak üzere 81 İl Müdürlüğümüze sınav saati değişikliği derhal bildirilmiştir.

Ayrıca adayların sınava giriş belgelerinde de sınav tarihi ve saati belirtilmiş olup, Milli Eğitim Bakanlığı web sayfasından Sınav Giriş Belgelerini alan adaylara web sayfası üzerinde de sınav saati değişikliği hakkında uyarı yazısı yazılmıştır.

Sınava girecek adayların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için bu uyarıların dikkate alınması önemle rica olunur.

Bir Cevap Yazın