Bu Gıdalar İnsanı Mutlu Ediyor!

0
1113
Antepfıstığın'dan İyi Haber

Beslenme Danışmanı Dr.Gönül Ateşsaçan, ‘Gün içerisinde tüketeceğiniz besinler sayesinde mutlu olmanızı ve ruh halinizin düzene girmesini sağlayabilirsiniz’ dedi. Ateşsaçan, fıstığın insanları mutlu eden besinler arasında yer aldığını söyledi.

Çalışmalara göre bazı gıda maddelerinin insanları aşka hazırladığını, depresyonu iyileştirdiğini dile getiren Ateşsaçan, “Kimi savaşa hazırlar ve kimi mutlu hissettirir. Muz tüketmek daha mutlu yapar. Potasyumu fazladır. Triptofan ise halk arasında “mutluluk hormonu” olarak bilinen serotonin. Sinirleri gevşeten vitaminler B vitamini ve folik asit. Omega 3 rahatlama ve gevşeme yapar. Özellikle somon balığı ve ton balığı gibi soğuk deniz balıkları tükettiğinizde daha çok omega-3 almış olacaksınız.Karides ve ıstakoz gibi kabuklu deniz canlıları da bol miktarda B vitamini, magnezyum ve çinko gibi minerallerle serotonin üretimine destek olur ve libido artışı yapar. Ginseng, kereviz, istiridye, avokado hormonları dengeler ve libidoyu artırır.

Yaban mersini, ananas ve avokado, fıstık, Antep fıstığı ve istiridye iyi gıdalar da mutlu yapar. Yağsız süt ve ürünleri D ve B vitamini, magnezyum ve çinko gibi vitamin ve mineraller içerdiklerinden, serotonin üretimine katkıda bulunmaktadırlar. Çikolata, yapılan bilimsel araştırmalara göre çikolata duygu durumunu yükseltmekle kalmıyor, bunun yanı sıra depresyonun bazı semptomlarını gidermeye de yardımcı oluyor.” diye konuştu.

” Some are ready to fight, and who feel happy. Makes more than happy to consume bananas. Potassium is excessive. Tryptophan is popularly known as “happiness hormone” known as serotonin. Nerves loosen vitamins B vitamins and folic acid. Omega-3 relief and relaxation makes. Especially salmon and tuna, such as cold-water fish When you eat more omega-3 have received olacaksınız.karides and lobster also plenty of shellfish, such as B vitamins, minerals such as magnesium and zinc will support the production of serotonin and increased libido makes. ginseng, celery, oysters, avocado balances hormones and increases libido.”

haber46

Bir Cevap Yazın