Bu karışım yorgunluğa birebir

0
817
Bu-karisim-yorgunluga-birebir

Yataktan sürünerek kalkıyor, gün boyu kendinizi yorgun mu hissediyorsunuz. Bu sadece sizin başınıza gelmiyor inanın. Bunun da bitkisel çareleri var. Gelin beraber bir karışım hazırlayalım. Bu karışımdan hemen değil ama bir gün sonra fayda görmeye başlayacaksınız. Bitkilerin hocası Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun formülü şu;

Yarım litre klorsuz suyu tencerede kaynatın. Su kaynadıktan sonra içerisine iki adet taze ve gevrek olan iri havucu dört-beş cm uzunluğunda doğrayıp ilave edin. Ağzı kapalı olarak yirmi dakika kısık ateşte kaynatın. Farklı bir kapta yarım litre klorsuz suyu kaynatın. Su kaynadıktan sonra içerisine yirmi adet kuru inciri bıçakla bir kez kesip ilave edin. Ağzı kapalı olarak onbeş dakika kısık ateşte kaynatın.

Advertisement

İki ayrı kapta hazırlanan incir ve havuç haşlama sularını, çok fazla ılımadan karıştırın. Tencerenin dibinde kalan incirlere kaşıkla bastırarak içeriğindeki suyu da alın. İncir-havuç haşlama suyunu temiz bir şişeye doldurun ve buzdolabında koruma altına alın.
Yirmi gün boyunca, her gün sabah kahvaltısından 10-15 dakika önce aç karnına bir su bardağı içiniz. Yirmi günlük kürü tek bir defada hazırlamayın. Saklama şişesi boşaldıkça taze hazırlayın. Yirmi gün tamamlandıktan sonra bir hafta ara veriniz. Bir hafta aradan sonra aynı kürü yirmi gün olarak tekrarlayın.

haber365

Bir Cevap Yazın