Burtarım 14-18 Eylül 2011

0
1273

Bursa 9. Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (14-18 Eylül 2011)

TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRLERİNİN DEVLERİ 
BURSA’DA BULUŞUYOR!…

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası işbirliği, Bursa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bursa Ziraat Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile hazırlanan BURTARIM 2011, Bursa 9. Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile BURSA 4. HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI, 14 – 18 Eylül 2011 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Düzenli olarak büyüyerek gelişen ve ülkemizin ve bölgesinin en büyük Fuarları olma özelliğini taşıyan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, bu yıl 8 ayrı salonun yanı sıra 30 bin m² açık sergileme alanı ve 30 bin m2 kapalı alan ile birlikte toplam 65 bin m² alanda hazırlanmaktadır. Tarım ve hayvancılık sektöründeki son gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere topluca sunacak olan Fuarlarımız, 32 ülkeden 575 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, 200 bine yakın yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçi hedefiyle hazırlanmaktadır. Fuarlarda;Salon 1, 3 ve 5‘de Tarımsal Mekanizasyon, Salon 2’de Hayvancılık ve Ekipmanları, Salon 4 ve 6’da Bitkisel Üretim, Salon 7’de Bahçe Ekipmanları, Danışmanlık, Finans ve İlgili Sivil Toplum Kuruluşları, Salon 8‘de Tarımsal Mekanizasyon, Bitkisel Üretim ve Hayvancılık, Açık Sergileme Alanı’nda ise ülkemizin ve dünyanın en önemli üretici ve ithalatçı traktör ve biçerdöver firmaları yer alacaktır.

Söz konusu fuarlarımız, yurtdışı ofislerimiz – Bulgaristan, Gürcistan, İran, Makedonya, Rusya, Suriye – kanalıyla yapılan etkili tanıtımlarla Almanya, Avusturya, Avustralya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hollanda, Irak, İran, İtalya, Karadağ, Kosova,  Makedonya, Mısır, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Suriye, Tunus ve Yunanistan’dan davet edilen iş adamlarına ve yurtiçinden Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden 75 ilden 1500’e yakın otobüs organizasyonu ile gelen ilgililere ve profesyonellere ev sahipliği yapılacak, çiftçilerin ve mekanizasyon ekipmanları, zirai donanımlar, hayvancılık ekipmanları alım satımı yapan kurum yetkilileri ile katılımcı firmaların iş bağlantısı kurmaları sağlanacaktır.

Bursa’da dokuzuncusu düzenlenecek olan BURTARIM 2011 ile dördüncüsü düzenlenecek olan BURSA 4. HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI’nda sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

KAYNAK : http://www.burtarim.comhttp://www.tuyap.com.tr,

Ayrıca; http://www.fuartakip.com sitesine teşekkürler ederiz.

Bir Cevap Yazın