büyük oyuna dikkat!

0
1088
_Pirincte-buyuk-oyuna-dikkat

İthal edilen pirincin içine farklı cins pirinçler katılarak piyasaya sürülüyor. Çıkarcılar hem tüketiciyi kandırıyor, hem de damak tadını bozuyor.

Son dönemde bakliyat ve hububat sektöründeki gelişmeleri değerlendiren Dinçer Bakliyat Yönetim Kurulu Başkanı M. Tevfik Dinçer’den tüketiciye önemli uyarı. İthal edilen pirincin içine farklı cins pirinçler katılarak piyasaya sürüldüğünü hatırlatan Dinçer, tat, kalite ve fiyat olarak tüketicinin bu oyuna gelmemesini istedi.

Piyasa fiyatları le ilgili Gıdavitrini’ne açıklamalarda bulunan Dinçer Bakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tevfik Dinçer, pirinç ve kuru fasulye fiyatının normal seyrini bulduğunu ve kırmızı mercimekte artışın söz konusu olduğunu söyledi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi ve Dinçer Bakliyat Yönetim Kurulu Başkanı M. Tevfik Dinçer, bakliyat pazarında üretim, satış ve tüketim denklemi bulunduğunu fiyatların arz-talep dengesine göre belirlendiğini söyledi.

Özellikle fasulyede yaşanan anormal fiyat artışının Arjantin kaynaklı olduğunu ifade eden Dinçer, şimdilerde kırmızı mercimek fiyatlarında benzer bir durumla karşı karşıya olduklarını ifade etti. Dinçer, ithal mercimekte yaşanan fiyat artışının, en büyük ihracatçı Kanada’nın arz sıkıntısından kaynaklandığını söyledi.Tüketici adına bu tip fiyat artışlarının kendilerini üzdüğünü anlatan Tevfik Dinçer, büyük tüccarların bu konuda tekel oluşturduğunu ve piyasayı yönlendirdiğini iddia etti.

haber46

Bir Cevap Yazın