Büyükçekmece Ziraat Odası Başkanı Recep Erol’un Çiftçiler Günü Mesajı

0
1691

 

Recep EROL

Büyükçekmece Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Erol 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında Ulu Önder Atatürk’ün sözünden yola çıkarak Türk köylüsünün ve çiftçisinin milletin efendisi olduğunu belirtti. Erol, Çiftçiler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Türk köylüsünü ve çiftçisini milletin efendisi olarak ilan etmiştir. Bu nedenle ekonominin temeli ziraattır” diyerek çiftçilerimizin toplum yaşamı içindeki yerini ve önemini belirtmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk

14 Mayıs 1946 Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyon’unun kuru­luş tarihidir. Bu kuruluşun kısa adı İFAB’ tır. Türkiye Ziraat Odaları Birliği bu kuruluşun üyesidir. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kuruluş günü olan 14 Mayıs yalnız bizde değil kuruluşa üye bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bizde Büyükçekmece Ziraat Odası olarak her yıl geleneksel olarak kutladığımız Dünya Çiftçiler günü etkinliğini 18 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezinde sanatçıların ve folklor ekiplerinin yer alacağı geniş organizasyonla kutlayacağımız bu gecede arıcılık ve biçerdöver kursiyerlerimize sertifikaları da verilecektir. İlçe protokolümüzün ve siyasi parti temsilcilerimizin de hazır bulunacağı etkinliğimize tüm çiftçilerimizi ve çiftçi dostlarımızı bekliyor bu vesile ile bölgemiz ve dünya çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutlar, işlerinde bol verim ve kazançlar dilerim.

Büyükçekmece Ziraat Odası Başkanı

Recep EROL

KAYNAK : http://www.buyukcekmeceziraatodasi.org

Bir Cevap Yazın