Canlı Hayvan Pazarı Açıldı

0
1028
Canlı Hayvan Pazarı Açıldı

Kütahya Belediye Başkan Vekili Halil Toklu, yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle belediye tarafından hizmete sokulan modern hayvan pazarını ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla görüştü.

Canlı Hayvan Pazarı Açıldı

Canlı Hayvan Pazarı’nın 28 Ekim terihine kar açık kalacağını belirten Halil Toklu, “Kurban Bayramı dolayısıyla Canlı Hayvan Pazarı’nı açmış bulunmaktayız. Tüm halkımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. Canlı Hayvan pazarımızda; Küçükbaş hayvanlar için 120 adet kapalı, 55 adet açık padok, büyükbaş hayvanlar için 210 adet kapalı padok, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için serbest giriş bölümleri bulunmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Birimi ekiplerince sağlık raporu, pasaport gibi işlemler idari binamızda anında yapılmaktadır. Giriş ve çıkışlarda evrak ve kontrollerimiz düzenli olarak devam etmektedir.Ayrıca alış verişte kullanılan paraların sahte olup olmadığını belirlemek için idari binamızda görevli personelimiz tarafından para makinaları ile yardımcı olunacaktır.Yine belediye başkanlığımızca rahvan at yarışlarının olduğu bölüm ile yeni Makine İkmal binamızın ön tarafında otoparklar hazırlanmıştır” diye konuştu.

Başkan Vekili Toklu’nun Hayvan Pazarı’nı ziyaretine Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Fatih Satıcı, Veteriner ve Sağlık İşleri Müdürü Ahmet Adıgüzel ve Zabıta Müdürü İsa Yüksel de eşlik etti.

Bir Cevap Yazın