Çay Yerine Süt İkram Ediyorlar

0
717
Çay Yerine Süt İkram Ediyorlar

Çankırı Ziraat Odası Başkanlığı tarafından süt tüketimine dikkati çekmek ve üreticiye destek vermek amacıyla, odaya gelenlere süt ikram ediliyor.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, süt tüketiminin yaygınlaştırılması gerektiğini kaydetti.
Ulusal Süt Konseyi’nde yönetim kurulu üyesiyken TZOB tarafından geçen günlerde alınan kararla görevinden çekildiğini hatırlatan Gamzeli, “Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar, süt tüketimini yaygınlaştırmak için çalışma başlattı. Süt üreticilerimize destek olmak amacıyla genel başkanımızın talimatıyla ziraat odalarını süt içimine yönlendirmeye çalışıyoruz. Çay yerine süt diyoruz” dedi.
Çiftçilerin uygulamadan çok memnun olduğunu ifade eden Gamzeli, “Odamıza gelip durumu gören çiftçiler, süt ikram ettiğimiz için çok mutlu oluyor. Üreticinin yanında durduğumuz için bizi destekliyorlar. Süt üreticisinin yanında olup tüketimi artırmak için mücadele ettiğimizden dolayı çiftçiler çok mutlu oluyor” diye konuştu.
Gamzeli, süt ikram etmeye bundan sonra da devam edeceklerini kaydetti.
Kırovacık köyü çiftçilerinden Selahattin Demirhan da odaya bir işi için geldiğini ve kendisine süt ikram edildiğini söyledi.
Uygulamayı çok beğendiğini dile getiren Demirhan, “İşimizi yaptırırken sütümüzü içtik. Çok güzel bir uygulama. Ne yazık ki yem fiyatları çok yüksek olmasına rağmen süt fiyatları çok düşük. Ziraat odalarının yaptığı bu ikram umarım küçük de olsa bir destek olur” ifadelerini kullandı.
Üreticiden alındıktan sonra odanın mutfağındaki ocakta kaynatılan sütler, konuk çiftçilere ikram ediliyor.

Kaynak: AA

Advertisement

Bir Cevap Yazın