Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Görevlisi Sınavı

4
1886
çevre ve orman bakanlığı

çevre ve orman bakanlığıÇEVRE GÖREVLİSİ SINAV DUYURUSU

SINAVIN ADI

Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Görevlisi Sınavı.

BAŞVURU ŞARTLARI

12 Kasım 2010 Tarihli ve 27757 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 5 inci Maddesinin (b) ve (c) bentlerinde yer alan bölümlerden mezun olmak.(En az dört yıllık üniversitelerin balıkçılık teknolojisi mühendisliği, endüstri mühendisliği, fizik mühendisliği, gıda mühendisliği, hidrojeoloji mühendisliği, inşaat mühendisliği, jeoloji mühendisliği, jeofizik mühendisliği, kimya mühendisliği, makine mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, maden mühendisliği, orman mühendisliği, orman endüstri mühendisliği, su ürünleri mühendisliği, tekstil mühendisliği, ziraat mühendisliği ve veteriner fakültesi, fizik, kimya veya biyoloji bölümlerinden mezun olmak. )

SINAV BAŞVURUSU

Sınava girecek aday sınav başvurularını 31 Ocak–31 Mart 2011 tarihleri arasında http://izinlisans.cevreorman.gov.tr/Yetki/KullaniciGiris.aspx internet adresinden mobil imza veya elektronik imza ile yapacaktır.

SINAV YERİ

ANKARA

SINAV TARİHİ

13 Ağustos 2011

SINAV UYGULAMASI

Sınavda 120 soruluk çoktan seçmeli (dört seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.

Not: Başvurular sonuçlandıktan sonra sınav takvimi ile ilgili diğer bilgilerin duyurusu yapılacaktır.

4 YORUMLAR

  1. bu sertifikayı alınca çevreyle ilgili arıtma vs bazı şirketlerde çalışılabiliyor.ziraat mühendisleri de başvurabiliyor.ancak format değişmiş..önceki yıllarda bakanlığın düzenlediği kursu geçenler sınava alınırken bu yıl eğitim kaldırılmış mobil imza yada e-imza ile başvuru isteniyor.ben başvuru yaptım kabul de edildi ancak para yatacakmı ne olacak başka hiçbir bilgim yok..bakanlığın sitesinde şuan verilen bilgiler sınırlı..

  2. didem hanım merhaba,
    ben de sizin gibi bakanlık başvurumu yaptım ancak bankaya herhangi bir ödeme yapmadım.Sınav kaydından sonra herhangi bir işlem yaptınız mı?

  3. Arkadaşlar bende başvurmak istedim bir kaç gündür kayıt olmaya çalıştım ama sistemdeki hatadan dolayı bir türlü olamadım. Bu gün Çevre ve Orman Bakanlığının sitesini en alt kısmındaki (+90 312) 207 50 00 numarayı aradım. Sisteme kayıt yaptırmak istediğimi ama hatadan dolayı yapamadığımı söyledim. Bayan beni başka birine aktardı ve karşıma çıkan kişiye yine aynı açıklamayı yaptım şuan toplantı olduğunu v.s söyledi. Sonra Denetim Şubesinin numarasını verdileri. Numaralar

    0312 207 6621 / 6649 / 6697 / 6583

    bu numaraların hepsin tek tek aradım ama açan olmadı, karşıma kimse çıkmadı. Bayanı tekrar aradığımda son başvuru tarihinin uzatılıp uzatılmayacağını sordum fakat bayan bir bilgisi olmadığını söyledi.. Kısacası maduruz… Halen başvuru yapabilmiş değilim..

Bir Cevap Yazın