Çiftçi Eşler Yarıştı

0
924

Türkiye’de örtüaltı sebze ve meyve ürünü yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmanın Muğla ayağı tamamlandı. Daha önce ilçelerde gerçekleştirilen yarışmalarda ilk üç dereceye giren çiftler, Muğla’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü koordinesinde Muğla finallerinde yarıştı. Muğla’da finallere kalan Fethiye, Ortaca ve Dalaman’lı çiftler Türkiye finallerine katılabilmek için yarıştı.

“Türkiye’de Örtüaltı Sebze, Meyve ve Bağlarda Entegre Mücadele ve Entegre Ürün Yönetiminin Yaygınlaştırılması” projesi yarışması öncesi konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nazif Ekici, örtüaltı sebze ve meyve ürününün yaygınlaştırılması için bakanlık tarafından düzenlenen proje yarışması ile hem üreticilerin bilinçlendirilmesi, hem de yetiştirilen ürünlerin kalitesinin arttırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Advertisement

“Türkiye’de Örtüaltı Sebze, Meyve ve Bağlarda Entegre Mücadele ve Entegre Ürün Yönetiminin Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında Muğla finallerine Fethiye’den Fatma-Bilal Balcıoğlu, Dalaman’dan Emine-Duran Bayar ve Ortaca’dan da Münevver-Rasık Reyhan çiftleri katıldı. Yarışmacılara 20 soru yöneltildi. Yarışmada Dalaman’dan katılan Emine-Duran Bayar çifti 14 soruyu, Fethiye’den katılan Fatma-Bilal Balcıoğlu çifti de 18 soruyu doğru cevap verdi. Ortaca’dan katılan ve Muğla’yı Türkiye finallerinde temsil edecek olan Münevver-Rasık Reyhan çifti ise 20 sorudan 19’unu doğru cevap verdi.

Yarışmaya katılan üç çifte de yarışma sonrası ödül verildi. Yarışmada üçüncülüğü elde eden Fethiyeli çifte küçük boy LCD ekran TV, ikinciliği elde eden Fethiyeli çifte dizüstü bilgisayar ve yarışmanın birincisi Ortaca’lı çifte de büyük boy LCD ekran TV hediye edildi

Bir Cevap Yazın