Çiftçi kredilerine faiz indirimi geldi

0
929
Denizli tarımı hibe destekleriyle büyüyor

Başbakan Erdoğan grup toplantısında çiftçi kredilerinde faiz indirimi olacağını açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin haftalık grup toplantısında çiftçi kredilerinden 1 puan indirime gidileceğini açıkladı.

Erdoğan şöyle konuştu:

”Çiftçiye kullandırılan faiz oranlarını çeşidine göre yüzde 0, yüzde 5 ve yüzde 9 aralığına
kadar çektik. Bugünden itibaren Ziraat Bankası’nın çiftçilerimize uyguladığı
kredi faiz oranını birer puan daha düşürüyoruz. Yani yüzde 9 olanı yüzde 8’e,
yüzde 5 olan kredi yüzde 4’e düşüyor. Yüzde 0 olan kredi faizleri de aynen devam
ediyor” dedi.

Oy oranımız yüzde 52

AK Parti’nin oy oranını değerlendiren Erdoğan, “Anketlerde AK Parti’nin oyu şu anda, yüzde 50’inin de üzerine çıkarak, yüzde 52 civarında görünüyor” dedi.

2071 hedefi öne çekildi

Erdoğan, “Bugünün gençlerinin, çocuklarının erişecekleri bir başka önemli yıl dönümünü de bir hedef olarak burada ilan etmek istiyorum. İstanbul’un 1453 yılındaki fethinin 600. yıl dönümünü, yani 2053 yılını da AK Parti olarak hedeflerimiz arasına alıyor, o büyük yıl dönümü için şimdiden hazırlıklara başlıyoruz” diye konuştu.

Erdoğan daha önce de, 2071 hedefi koymuştu.

Kapatılan vakıflar açılacak

28 Şubat sürecinde, Milli Gençlik Vakfı, Sahabe Eğitim ve Kültür Vakfı, Zöhre Ana Ali Sosyal Hizmet Vakfı’nın da aralarında bulunduğu 9 vakfın kapatıldığını hatırlatan Erdoğan, ”Şimdi bu mağduriyeti gidermek amacıyla, bu antidemokratik uygulamaya son vermek amacıyla kapatılan bu vakıfların yeniden kurulmasına imkan sağlayacak bir tasarıyı Meclis’e gönderiyoruz” diye konuştu.

PKK’nın açıklaması yanlış

Başbakan Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ”PKK’nın çekilme açıklamasını eleştirerek, “Terör örgütünün tarih açıklaması yanlış. Nasıl girdilerse öyle çıkarlar. Bizim için esas olan silahları bırakıp ülkeyi terk etmeleriydi” dedi.

dunya.com

Bir Cevap Yazın